Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Jak zbudować wysoką zdolność kredytową?Niejednokrotnie w życiu zdarzają się nieoczekiwane sytuacje, do zrealizowania których potrzebne są pieniądze. Zwykle jednak, normalnie zarabiający przeciętny człowiek nie jest w stanie zapłacić za to z własnej kieszeni. Co więc w takiej sytuacji zrobić? Oczywiście, naprzeciw takim potrzebom wychodzą instytucje finansowe z ofertą pożyczek osobistych. Tak jak w przypadku innych kredytów, aby otrzymać taką pomoc gotówkową konieczna jest wysoka zdolność kredytowa. Generalnie pożyczki osobiste różnią się nieco od normalnych kredytów, jednak w tym artykule skupimy się nad tym, jak zbudować dobrą zdolność kredytową przez osoby, które nie korzystały nigdy z takich usług. Ważna jest tutaj cierpliwość, gdyż jest to czasochłonny i monotonny proces. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak osiągnąć dobry wizerunek kredytowy.

1. Zacznij współpracę z bankiem. Wiadomo, że płacenie gotówką jest o wiele lepsze, jednak aby udowodnić komuś, że potrafisz zarządzać swoimi pieniędzmi, otwórz konto w banku, rozpocznij przeprowadzanie transakcji przy użyciu karty. Z pewnością taka metoda korzystnie wpłynie na naszą zdolność kredytową.

2. Zaglądaj do swoich raportów kredytowych. Jeśli jednak korzystałeś z niewielkich ofert kredytowych, powinieneś w regularnych odstępach czasowych (3 ? 4 miesiące) zaglądać do swojego raportu kredytowego, aby w razie ewentualnych błędów szybko zareagować.

3. Wystąp o wydanie karty kredytowej. Karta kredytowa stale używana i dobrze spłacana stanowi bardzo dobry składnik budulca naszej zdolności kredytowej. Wybierając kartę trzeba uważać na wysokie stopy procentowe i regularnie spłacać wszystkie raty.4. Kredyt odnawialny. Jeśli mamy kartę kredytową nie musimy wykorzystywać wszystkich środków na niej obecnych. Można ją co jakiś czas doładowywać niewielkimi kwotami, co jest zalecane aby utrzymać kartą aktywną i pokazać się od dobrej strony w kierunku spłacania. Dzięki temu, na wypadek jakiejś nieoczekiwanej sytuacji, mamy dostęp do odpowiednich środków. Należy pamiętać, żeby nie wpłacać dużych kwot, przez które ucierpi nasz budżet. Warto robić to stopniowo. 

5. Dwa są lepsze niż jeden. Spróbuj połączyć swoje siły kredytowe z inną osobą. Porozmawiaj z przyjaciółmi lub członkiem rodziny, czy nie chcieliby otworzyć wspólnego konta na karcie kredytowej lub wziąć wspólnej pożyczki. Bez wątpienia jest to także dobry sposób na pokazanie swoich możliwości i chęci do korzystania z różnych usług.

Oprócz tych metod istnieje jeszcze wiele innych, które pomogą Ci zbudować zdolność kredytową bez wcześniejszego zaciągania pożyczek. Zawsze możesz wymyślić coś sam lub poradzić się doradcy finansowego.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Jak zbudować wysoką zdolność kredytową?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co warto rozważyć przed zakupem długoterminowej polisy zdrowotnej?

Co wpływa na naszą zdolność kredytową?


Tagi: kredyt zdolność kredytowa, zdolność kredytowa kalkulator, kalkulator zdolność kredytowa, zdolność kredytowa hipoteczny, zdolność kredytowa kredyt hipoteczny, kredyt hipoteczny zdolność kredytowa, kredyty hipoteczne zdolność kredytowa, zdolność kredytowa kalkulator hipoteczny, oblicz zdolność kredytową


Nawigacja