Cytat na dziś:
"Czas to pieniądz, a pieniądz to więcej niż czas."

                                                                                                    Edgar Allan Poe

Czy złe raporty kredytowe obniżają szansę zatrudnienia?Przez kryzys gospodarczy, którego skutki odczuwamy do dnia dzisiejszego, wiele ludzi straciło pracę i obecnie ledwo wiąże koniec z końcem. Bardzo dużo osób wręcz desperacko szuka zatrudnienia, jednak ze względu na słabą historię kredytową, ma z tym duże problemy. Choć wydaje się to dziwne, niektóre firmy wymagają od osób ubiegających się o pracę przedłożenia raportu kredytowego w procesie rekrutacji. W takich placówkach istnieje pogląd, że dzięki temu możliwa jest lepsza ocena osoby, z którą wchodzi się we współpracę. 

Oczywiście w ofercie przedstawiającej stanowisko pracy przedsiębiorstwa zawsze powinny zawrzeć informację o tym, że taki dokument jest wymagany i odgrywa ważną rolę w procesie rekrutacji. Zatem jeśli już jakiś czas nie możesz znaleźć pracy i masz spore problemy ze swoim raportem kredytowym, lepiej zapoznaj się wcześniej z wymaganiami przyszłego pracodawcy.

Zapewne zastanawiacie się, po co pracodawcy raport kredytowy swoich przyszłych pracowników? Otóż można to tłumaczyć na kilka sposobów. Przykładowo, jeśli pracownik, będzie musiał obsługiwać duże sumy pieniędzy, pracodawca musi mieć pewność, że nie będzie go kusiło podebranie jakiejś części tej kwoty dla siebie. W innych przypadkach może to być po prostu kwestia stanowiąca o pracowitości i staranności. Głównie chodzi tu o pracę w placówkach, które wymagają szczególnej ostrożności, np. w rządzie.Tak naprawdę niewiadomo jak duży jest obecnie ten problem. Generalnie, bardzo niski odsetek pracodawców wymaga przedstawienia raportu kredytowego w procesie rekrutacji. Ponadto, nie każda firma, nawet gdy chce mieć dostęp do naszej historii kredytowej, faktycznie bierze ją pod uwagę. Czasami jest to po prostu zwykła informacja, która nie ma większego wpływu na efekt procesu naboru pracowników. 

Dla niektórych osób szukających pracy może to być frustrujące. Nie każdy bowiem ma idealny raport kredytowy. Bardzo dużo osób może mieć pewne opóźnienia w spłatach, a co gorsze, być w stanie bankructwa. Jest to niesprawiedliwe, bowiem duża część społeczeństwa wpadła w takie problemy w wyniku kryzysu finansowego, przez co teraz nie może normalnie znaleźć zatrudnienia.

Ważne jest, aby w takiej sytuacji nigdy się nie poddawać i stale dążyć do podjęcia pracy. Bardzo często na rynku można zaobserwować wzrost koniunktury, przez co liczba ofert pracy znacznie się zwiększa. Ponadto należy pamiętać, że nie zawsze zła historia kredytowa wiąże się z odmową. Obecnie każda branża posiada wielu wykwalifikowanych specjalistów, przez co konkurencja jest ogromna, a w takiej sytuacji ciężko być na pierwszym miejscu.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Czy złe raporty kredytowe obniżają szansę zatrudnienia?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Cenne wskazówki odnośnie porównywania ofert ubezpieczeń zdrowotnych.

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?


Tagi: Czy złe raporty kredytowe obniżają szansę zatrudnienia?


Nawigacja