Cytat na dziś:
"Czas to pieniądz, a pieniądz to więcej niż czas."

                                                                                                    Edgar Allan Poe

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobistyBez wątpienia główną wadą pożyczek osobistych jest ich cena, która sprawia, że z czasem nasza sytuacja finansowa ulega pogorszeniu. Większość ludzi myśli, że jest to już na zawsze wpisane w tę formę pożyczki i nic się z tym nie da zrobić. Nie jest to prawda. Istnieje kilka kroków, które można podjąć, aby pożyczka osobista była tania i łagodna dla naszego portfela. Oto kilka z nich.

1. Poznaj swoją sytuację kredytową.

Pierwsza rzecz, jaką musisz zrobić jest dokładne zapoznanie się ze swoją sytuacją kredytową, czyli po prostu- z raportem kredytowym. Jest to ważne, gdyż każda instytucja czy bank, do których udamy się po pożyczkę zanim podejmie decyzje, ocenia naszą zdolność kredytową na podstawie raportu kredytowego. Dokument ten zawiera wszystkie najważniejsze informacje dotyczące naszej historii związanej z pożyczkami. Rozmowę w sprawie kredytu, dobrze zacząć od przedstawienia tego raportu. Jeśli jest on na dobrym poziomie, możliwe, że uda się nam osiągnąć korzystną ofertę.

2. Porównaj różne oferty kredytowe.

Kupując jakiekolwiek produkty zawsze chcemy mieć pewność, że są one najlepszej jakości. Dlatego też, poszukiwania trwają zazwyczaj długo i wymagają od nas odwiedzania różnych sklepów. Podobnie jest z kredytami. Chcąc otrzymać najlepszą ofertę musimy rozejrzeć się wśród wielu banków. Nie wolno pochopnie podejmować decyzji i wybierać pierwszych z brzegu ofert. Z pewnością bardziej szczegółowe poszukiwania mogą doprowadzić do odnalezienia niskiego oprocentowania i ogólnie korzystniejszego regulaminu niż w innych placówkach. Tylko działanie porównawcze pozwala wydedukować najlepszy tor naszego działania. Warto się także zapoznać z ofertami kredytów online.

3. Oceń współpracę ze swoim obecnym kredytodawcą.

Jednym z najlepszych miejsc do podjęcia pożyczki jest placówka, z którą już kiedyś bądź stale współpracujesz. Powód jest prosty. Taki kredytodawca zna o wiele lepiej Twoją historię kredytową i wie na ile może Ci zaufać. Dzięki temu, kredyt jest w pełni dostosowywany do Twoich potrzeb. Taki kredytodawca z pewnością nie odmówi Ci kolejnej pożyczki, zwłaszcza w obecnej sytuacji ekonomicznej, która jest stale stoi pod znakiem zapytania.4. Wykorzystaj chciwość pożyczkodawcy. Jeśli chcesz uzyskać kredyt z najlepszymi stawkami na rynku wykorzystaj chciwość pożyczkodawcy. Podczas rozmowy o ofercie zwróć się do kredytodawcy z prośbą o włączenie opcji indeksu cen dóbr produkcyjnych. Następnie tuż przed podpisaniem ostatecznej decyzji poproś jednak o ofertę bez tej usługi. W takiej sytuacji dochodzi do obniżenia stawek ze względu na zmiany zachodzące we wstępnych ustaleniach. Dzięki takiej metodzie masz zawsze asa w rękawie. 5. Zwróć uwagę na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Wybierając pożyczkę zwróć uwagę na stopę oprocentowania. Czasami nawet 10 złotych może stać się powodem trudności w spłacie kredytu. Dlatego też, oblicz na jak długi czas rozłożona jest spłata pożyczki i oblicz podług oprocentowania, jak wysokie będą raty i czy będziesz mógł je spłacać. Pożyczkę osobistą może otrzymać każdy. Jeśli jednak zależy nam, aby była ona w pełni korzystna i niezbyt droga, musimy poświęcić sporo czasu podczas dokonywania ostatecznego wyboru. Mimo wszystko jest to możliwe i warto robić wszystko, by otrzymać kredyt swoich marzeń.

Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co warto rozważyć przed zakupem długoterminowej polisy zdrowotnej?

Co zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze?

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?

Czy złe raporty kredytowe obniżają szansę zatrudnienia?

Dlaczego krótkoterminowe pożyczki są korzystne?

Dowiedz się, jak wyjść z zadłużeń na kartach kredytowych

Jak w szybki i prosty sposób wyjść z długów na karcie kredytowej?

Kilka sposobów na niskie składki na ubezpieczenie samochodu

Kilka sposobów na to, jak obniżyć koszty ubezpieczenia zdrowotnego.

Kluczem do oszczędności w ubezpieczeniach samochodu jest rozsądna jazda

Kryzys gospodarczy a zadłużenie


Tagi: tańszy kredyt


Nawigacja