Cytat na dziś:
"Czas to pieniądz, a pieniądz to więcej niż czas."

                                                                                                    Edgar Allan Poe

Czy kredyty brane przez Internet są bezpieczne?Wraz z rozwojem technologii umożliwiającej bezpieczne transakcje internetowe, wraz ze stale postępującą komunikacją online, wielu konsumentów korzysta z kredytów udzielanych przez banki drogą internetową. Obecnie, już w większości krajów powstały podobne usługi. Staje się to coraz modniejsze i wygodniejsze rozwiązanie, pozwalające głównie na zaoszczędzenie czasu. Wiąże się to również ze zmieniającymi się przepisami i większymi korzyściami finansowymi, jakie niosą ze sobą kredyty internetowe. Zwykle bowiem, są one po prostu tańsze. Wszystkie kwestie dotyczące kredytu można załatwić przez Internet, a później na swoim koncie internetowym, przez które można zarządzać swoimi finansami. 

Kto najczęściej korzysta z kredytów sprzedawanych online?

Badania rynku wykazują, że już ok. 25% dorosłych korzysta z kredytów online. Są to głównie osoby z przedziału wiekowego 18 ? 24. Ludzie powyżej 55. roku życia, co prawda w mniejszym stopniu, ale również powoli przekonują się do tej formy otrzymywania kredytu. Jeśli chodzi o rozróżnienie ze względu na płeć, to bardziej skłonni do tej formy pożyczki są mężczyźni.Jak bezpieczne są wnioski kredytowe w Internecie?

W przypadku kredytów online, klienci są zabezpieczani tak, jak w przypadki tradycyjnych pożyczek. Przykładowo, jest dostępne zamrożenie umowy na 14 dni. Przez ten czas klient może zmienić zdanie co do kredytu bez żadnych konsekwencji. Jeśli żadne zmiany nie zostaną wprowadzone, kredyt po 14 dniach automatycznie wchodzi w życie. 

Kredytodawcy stale pracują nad tym, by wszelkie transakcje internetowe były bezpieczniejsze. Dane osobowe i hasła z kont są specjalnie szyfrowane w celu zapewnienia klientom pełnego zabezpieczenia przed złodziejami buszującymi w Internecie. 

Jak kredyty internetowe wypadają w porównaniu ze zwykłymi kredytami udzielanymi w bankach?

Tak naprawdę, nie ma żadnych różnic pomiędzy kredytami internetowymi i tymi w bankach. Należy jednak pamiętać, że w bankach bardzo często można otrzymać korzystniejsze stawki, oprocentowanie, itp., które nie są dostępne dla klientów internetowych. Z tego względu, dla banków jest to nieco korzystniejsze rozwiązanie. Trzeba tu zaznaczyć, że kredyty internetowe również mają swoje udogodnienia, jakich nie mają pożyczki tradycyjne. Otóż, kredyt online, może otrzymać każdy, nawet osoby ze słabym raportem kredytowym. Każdy, kto planuje pożyczkę, powinien przedtem zapoznać się z różnymi poradami, które ułatwiają podjęcie odpowiedniej decyzji.

Jakie są wymagania dla otrzymania kredytu online?

Każdy kredytodawca ma inne wymagania względem swoich klientów. Mimo to, istnieje kilka podstawowych kwestii, które dotyczą wszystkich kredytodawców również internetowych. Są to między innymi: ocena zdolności kredytowej, odpowiednia wysokość dochodów względem kwoty kredytu, etc. Waga poszczególnych aspektów również jest inna, dlatego aby dokładnie poznać wszystkie szczegóły należy przeprowadzić odpowiednie rozeznanie.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Czy kredyty brane przez Internet są bezpieczne?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Cenne wskazówki odnośnie porównywania ofert ubezpieczeń zdrowotnych.

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?


Tagi: Czy kredyty brane przez Internet są bezpieczne?


Nawigacja