Cytat na dziś:
"Czas to pieniądz, a pieniądz to więcej niż czas."

                                                                                                    Edgar Allan Poe

Kredyt osobisty- zakres działaniaPożyczki osobiste to przystosowane wedle potrzeb klienta kredyty rządzące się swoimi własnymi prawami. Ważną cechą tych kredytów jest to, że może je otrzymać praktycznie każdy. Jak inne formy kredytów, pożyczki osobiste można przeznaczyć na różne cele. Są one aktywne do momentu możliwości dalszej spłaty, zatem podczas planowania takiego kredytu ważne jest dokładne przeanalizowanie naszej sytuacji finansowej, także tej przyszłej. Mimo tego, że pożyczki osobiste można przeznaczyć na przeróżne cele, są rzeczy, których raczej nie warto za nie kupować. Poniżej przedstawiamy krótką listę przedmiotów, które nie powinny stanowić celu przy pożyczce osobistej.

-  Zakup zwierzaka. Faktem jest, że niektóre, bardzo wyszukane rasy zwierząt są drogie. Mimo wszystko jednak, pieniądze na taki cel lepiej odłożyć. Kredyt w takim przypadku jest niepotrzebną transakcją. Należy tu również wziąć pod uwagę możliwość utrzymania zwierzęcia- pokarm, wizyty u weterynarza, ewentualne leczenie, pielęgnacja, itp. Jeśli stać nas na zakup zwierzęcia z własnej gotówki, nie będzie też dla nas problemem utrzymanie go. W innym przypadku lepiej porządnie się zastanowić, czy w danym momencie, takie zwierzę jest dla nas odpowiednie. 
- Samochód dla dziecka. Dzieci od najmłodszych lat należy uczyć pracowitości i odpowiedzialności za własne działania i samego siebie. Na dalszym etapie rozwoju również należy zachować zimną krew i namawiać dzieci do pracy, nawet dorywczej. Tylko takie wychowanie umożliwi dziecku przystosowanie się do samodzielnego życia. Jeśli dziecko chce mieć samochód, zamiast mu je kupić, lepiej poradzić mu, by samo na nie zapracowało. Z pewnością będzie to dla niego świetna nauka zakończona sukcesem i satysfakcją, a dla nas, oszczędność.- Wakacje. Pewnie myślisz, że bez wzięcia kredytu nie masz szans na wykupienie sobie i swoim bliskim wymarzonych wakacji. Otóż nie. Zwróć uwagę- skoro stać Cię będzie na spłacanie kredytu, to z pewnością stać Cię na opłacenie takiego wyjazdu z własnej kieszeni. Co więcej, na dłuższą metę, takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić. Jeśli wiesz, że jednorazowo nie uzbierasz odpowiedniej sumy, odkładaj mniejsze kwoty co jakiś czas. Z pewnością nie warto się zadłużać na 2 ? 3 lata, ze względu na 2 ? 3 tygodniową podróż. Takie rozwiązanie raczej nie jest zbyt rozsądne.
- Spłata innych kredytów. Patrząc na to bardzo ogólnie, takie zastosowanie kredytu osobistego wcale nie wydaje się niekorzystne. Konsolidacja wszystkich zadłużeń w jedno z pewnością ułatwia życie, a także pozwala zaoszczędzić. Problem polega na tym, że większość ludzi, którzy realizują tę metodę, nie może wytrwać w oszczędnym stylu życia i ponownie zaczyna korzystać z różnych udogodnień myśląc, że udało im się pozbyć długu. Nie jest to prawdą. Takie działanie powoduje pojawienie się nowych, jeszcze większych długów.

Oczywiście, pożyczki osobiste są korzystne. Należy je jednak przeznaczać na najpotrzebniejsze rzeczy. Nie zaleca się brania tych kredytów na cele błahe, które po krótkim czasie zostaną zapomniane i odrzucone w kąt. Lepiej nauczyć się oszczędności, aniżeli pozornie ułatwiać sobie życie pożyczką.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
3/5, ocen: 2

Kredyt osobisty- zakres działania

Ocena: 60 % na 100%
Liczba opinii: 2Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co to jest rachunek maklerski?

Co wpływa na naszą zdolność kredytową?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, gdy dojdzie do zadłużenia?

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?

Czego szukać podczas wyboru pożyczki


Tagi: kredyt na dowód osobisty, kredyt na dowód osobisty bez zaświadczeń, kredyt gotówkowy na dowód osobisty


Nawigacja