Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Przeniesienie salda kredytowego- poradnik krok po krokuWiele osób korzysta z opcji przeniesienia salda kredytowego w celu utworzenia konsolidacji zadłużenia. Polega to na przekazaniu całego swojego długu na jedną kartę, która posiada niskie oprocentowanie i oferuje lepsze terminy. W jakim celu stosuje się takie rozwiązanie? Otóż robi się to po to, by naliczone odsetki, kary i inne opłaty były jak najniższe, dzięki czemu, ostateczna kwota do spłaty również będzie zredukowana do minimum. Ponadto, konsolidacja zadłużenia jest wygodną opcją z tego względu, iż ułatwia proces dokonywania spłaty, poprzez połączenie wszystkich długów w jeden. Poniżej przedstawiamy krótki opis przenoszenia salda kredytowego.

Ubieganie się o przeniesienie salda kredytowego

Po odnalezieniu najatrakcyjniejszych ofert czas na złożenie wniosku o dokonanie konsolidacji. Niestety, trzeba w tym miejscu podkreślić, że najkorzystniejsze oferty mogą otrzymać jedynie osoby, które mogą pokazać się od bardzo dobrej strony kredytowej. Duże znaczenie ma tutaj wysoka zdolność kredytowa. W innym przypadku klientom oferuje się nieco słabsze i mniej korzystne usługi, które z czasem często okazują się bardzo szkodliwe.Dlatego właśnie zanim podejmie się decyzję, należy dokładnie wybadać czy dana oferta jest dla nas najlepsza i czy nie zostaliśmy oszukani. Wszystko musi być tutaj dopilnowane do końca, gdyż nie trudno o komplikacje.

Korzystanie z konta konsolidacyjnego

Po ostatecznym zatwierdzeniu przeniesienia salda kredytowego, stare karty powinny od razu przestać działać, gdyż w innym przypadku może dojść do ponownego zbierania się na niej różnych opłat. Jeśli posiadacz karty wprowadzi na niej konsolidację, powinien robić wszystko, aby była ona przeznaczona wyłącznie potrzebom konsolidacyjnym. Nie wolno jej używać do robienia zakupów lub innych transakcji. Każda karta kredytowa ma swój okres karencji, który w zależności od jej rodzaju, wynosi od 21 do 30 dni. W tym czasie, posiadacz karty może spłacić całkowite saldo rachunku, bez ponoszenia z tego tytułu jakichkolwiek odsetek. Najlepiej jednak wprowadzić równowagę i spłacać saldo stopniowo w jednakowych odstępach czasu i tej samej kwocie.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
2/5, ocen: 1

Przeniesienie salda kredytowego- poradnik krok po kroku

Ocena: 40 % na 100%
Liczba opinii: 1Zobacz również:

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?

Czy złe raporty kredytowe obniżają szansę zatrudnienia?

Dlaczego lepiej płacić gotówką?

Jak uniknąć ryzyka, które niesie ze sobą konsolidacja zadłużenia kredytowego?

Jak zbudować wysoką zdolność kredytową?

Jakie są zalety zakupu ubezpieczenia zdrowotnego przez internet?

Kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę przed wyborem ubezpieczenia zdrowotnego.

Kredyt gotówkowy pomoże Ci rozwiązać problemy

Mądre kroki przy zakupie samochodu

Porady dla osób z zadłużeniem kredytowym

Przeniesienie salda kredytowego- poradnik krok po kroku


Tagi: Przeniesienie salda kredytowego- poradnik krok po kroku


Nawigacja