Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Czy opłaca się zaciągać refinansowany kredyt hipoteczny?W tym artykule zastanowimy się nad tym, czy refinansowany kredyt hipoteczny jest opłacalny. Jest to temat dość obszerny i przede wszystkim niejednoznaczny do określenia. Taki kredyt bowiem, dla każdego będzie przynosił inne korzyści bądź ewentualne zagrożenie. W większości przypadków niestety, refinansowanie wiąże się z tym drugim czynnikiem. Przyjrzyjmy się temu dokładniej.

Otóż przede wszystkim, wybierając refinansowany kredyt hipoteczny trzeba przygotować się na to, że duże kwoty pieniędzy będzie trzeba przeznaczyć na jego spłatę, przez co niemożliwe będzie, przykładowo, zaoszczędzenie czy przeprowadzenie remontu lub zakup samochodu. Wartość refinansowanego kredytu hipotecznego jest zwykle bardzo wysoka, z tego względu, że wlicza się w nią prócz samego domu, także ogród i otoczenie oraz wszystkie elementy wystroju (np. dywan), które podnoszą jego cenę. To jest raczej niekorzystny aspekt takiego kredytu.Kolejne pytanie jest takie: czy kredyt refinansowany się opłaca, gdy jesteśmy obciążeni zadłużeniami? Odpowiedź brzmi twierdząco. Faktycznie, gdy mamy zadłużenia, kredyt refinansowany się opłaca, gdyż pozwala poprawić swoją zdolność kredytową i przede wszystkim, pozbyć się zadłużenia. Bardzo często zdarza się tak, że zaciągnięty kredyt i wiążące się z nim wysokie odsetki przerastają możliwości kredytobiorcy. Takim problemom naprzeciw wychodzą banki z ofertą refinansowania. 

Podobnych sytuacji można by wymienić mnóstwo. W zależności od indywidualnego przypadku, kredyt refinansowany będzie lub nie będzie się opłacał. Zanim się na niego zdecydujemy powinniśmy rozważyć wszystkie za i przeciw. Należy pamiętać, że jeśli chodzi o refinansowanie niskiej stawki, to nie jest to opłacalne i nie pozwoli nam zaoszczędzić. Prócz tego, trzeba wziąć pod uwagę, jak długo zamierzamy mieszkać w danym domu. Jeżeli nie potrafimy sami dokładnie wyliczyć i zbadać, czy refinansowanie jest dla nas, możemy udać się po poradę u doradcy finansowego. Aby zyskać maksymalne korzyści z takiego kredytu, musisz bowiem złożyć wniosek w odpowiednim czasie i w odpowiedni sposób.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Czy opłaca się zaciągać refinansowany kredyt hipoteczny?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość


Tagi: kredyt hipoteczny, kalkulator kredyt hipoteczny, kredyt hipoteczny kalkulator, banki kredyt hipoteczny, kredyt hipoteczny banki


Nawigacja