Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Jak uniknąć ryzyka, które niesie ze sobą konsolidacja zadłużenia kredytowego?Kwestia zadłużenia to obecnie nieodłączna część życia człowieka. Praktycznie każdy ma na swoim koncie jakiś kredyt, co w pewnym sensie już jest zadłużeniem. Jednak czasami sytuacja może się jeszcze bardziej pogorszyć i dochodzi do zadłużenia kredytowego, które jest spowodowane przez brak regularnych spłat kredytu. Zwykle dzieje się tak w momencie, gdy jedna osoba ma zbyt dużo kredytów i nie może spłacać wszystkich jednocześnie. Oczywiście, nie wolno uogólniać. Czasami w życiu człowieka pojawiają się sytuacje nieoczekiwane (np. utrata pracy), które sprawiają, że nie mamy tyle pieniędzy, aby normalnie funkcjonować, w tym także spłacać kredytu. Gdy pojawiają się problemy ze spłatą kredytów, możemy skorzystać z oferty, jaką proponują praktycznie wszystkie banki. Jest nią kredyt konsolidacyjny na spłatę zadłużeń innych kredytów. Jak wskazuje nazwa, taki kredyt jest przeznaczony wyłącznie dla osób, które mają problemy ze spłatą pozostałych kredytów. Mimo, iż kredyt konsolidacyjny posiada wiele zalet, to należy również pamiętać o ryzyku, jakie ze sobą niesie. Poniżej przedstawiamy niektóre poważne zagrożenia związane z kredytem konsolidacyjnym.

Kredyt konsolidacyjny pozwala na spłatę wszystkich Twoich długów, które będą zebrane w jeden duży i spłacane jako jeden. Zwykle taki kredyt bierze się w zupełnie innym banku niż te, w których zostały wzięte wcześniejsze kredyty. Bank spłaca w imieniu kredytobiorcy wszystkie długi i wyznacza mu nowy, odpowiadający jego potrzebom. Zwykle raty takiego kredytu są niższe niż normalne, ale także czas spłaty jest wydłużony. Mimo, iż oprocentowanie takiego kredytu jest zwykle takie samo, jak w przypadku wcześniejszych, to na dłuższą metę, okazuje się, że całkowita kwota kredytu jest o wiele większa niż wyniosłaby normalnie. Dlatego właśnie, zanim dokonamy wyboru konkretnego kredytu konsolidacyjnego, warto poradzić się u doradcy finansowego.Są nadal banki, które oferują swoim klientom niskie oprocentowanie i niskie raty miesięczne, bez ukrytego naciągania i zarabiania kosztem kredytobiorcy. Warto również, unikać wydłużonego okresu spłaty, bo mimo, że raty są niższe, to ostateczna suma kredytu jest zbyt wysoka, co sprawia, że klienci ponownie mają problemy ze spłaceniem kredytu do końca i zaciągają kolejne konsolidacje. Ponadto, wiele ludzi, gdy zauważy, że raty są niższe i mają więcej pieniędzy dla siebie, od nowa zaczyna wydawać duże kwoty pieniędzy i wpadać w kolejne długi. Można to nazwać błędnym kołem, w którym klient nigdy nie wyjdzie na prostą i mimo starań, zawsze będą za nim szły długi kredytowe. Dlatego właśnie, mimo iż duże znaczenie ma tutaj bank, musimy sami pamiętać o swoich problemach i powstrzymywać swoje zachcianki.

Kredyty konsolidacyjne pomagają pozbyć się zadłużenia kredytowego. Zanim jednak wniesiesz o niego wniosek, a uznajesz, że oprocentowanie Twojego kredytu i miesięczne raty są zbyt wysokie i niemożliwe do spłaty zawsze możesz poprosić o ich obniżenie. Niektóre banki zgadzają się na to jeżeli klient jest dla nich godny zaufania. Jeśli się to nie uda ostatecznym rozwiązaniem pozostaje konsolidacja. Wybór odpowiedniej oferty warto skonsultować z doradcą finansowym, gdyż nie wszystkie mogą okazać się dla nas korzystne. Gdy już wybierzemy kredyt konsolidacyjny, stale podczas spłaty powinniśmy kontrolować swoje sprawy finansowe, ponieważ czasami może się okazać, że doprowadzi on do kolejnych zadłużeń.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Jak uniknąć ryzyka, które niesie ze sobą konsolidacja zadłużenia kredytowego?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co warto rozważyć przed zakupem długoterminowej polisy zdrowotnej?

Co wpływa na naszą zdolność kredytową?


Tagi: konsolidacja kredytu, konsolidacja kredytów, zadłużenie, zadłużenia, konsolidacja


Nawigacja