Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Odwrócony kredyt hipoteczny- co to takiego?Odwrócony kredyt hipoteczny jest dość nietypową formą kredytu. Polega on na otrzymywaniu przez kredytobiorcę odpowiednich kwot pieniężnych (w formie rat lub jednorazowej wypłaty) wypłacanych mu przez bank lub instytucję kredytującą ze względu na posiadaną nieruchomość. Należy dodać, że kredytobiorca nie musi sam dokonywać żadnych opłat. Taki kredyt trwa zwykle przez pewien ustalony okres, po którym właścicielem nieruchomości staje się instytucja kredytująca. 

W przypadku odwróconego kredytu hipotecznego, to kredytobiorca stawia warunki, jednak również sam musi pewne spełniać. Przede wszystkim powinien mieć zakończone wszystkie inne kredyty oraz dobrą historię kredytową. Oprócz tego bank nie ma żadnych wymagań co do posiadanej nieruchomości. Jeśli chodzi o wysokość kredytu to jest ona zależna od rodzaju i stanu nieruchomości. Częstotliwość i wysokość rat ustala klient, a bank powinien dostosować się do tych wymagań. Zagrożenia, jakie niesie ze sobą odwrócony kredyt hipoteczny
Wzrost długu i utrata praw własności- Normalny kredyt hipoteczny wymaga miesięcznych spłat, ale jednocześnie sprawia, że nasze prawa własności względem posiadanej nieruchomości wzrastają. W przypadku odwróconego kredytu hipotecznego jest nieco inaczej. Prawa własności z każdą ratą maleją, a jednocześnie kredytobiorca otrzymuje pieniądze na własne wydatki. To jeden z czynników, które mogą stanowić pewne zagrożenie dla klienta banku. Oprócz tego, ryzykowny jest fakt, iż taki kredyt ciężko zakończyć, a jeśli jest to konieczne, wymaga od kredytobiorcy dość wysokiego wkładu finansowego. 

Generalnie, odwrócony kredyt hipoteczny przeznaczony jest dla osób starszych, które chcą się w pewien sposób zabezpieczyć, a także zaoszczędzić lub przeznaczyć otrzymane pieniądze na niezbędne wydatki.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Odwrócony kredyt hipoteczny- co to takiego?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co wpływa na naszą zdolność kredytową?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, gdy dojdzie do zadłużenia?

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?

Czego szukać podczas wyboru pożyczki

Czy dobrym pomysłem jest pożyczanie pieniędzy od rodziny?

Czy kredyty brane przez Internet są bezpieczne?


Tagi: odwrócony kredyt hipoteczny, odwrócona hipoteka w polsce, odwrócony kredyt


Nawigacja