Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Z jakich względów, przy kredytach hipotecznych, duże znaczenie ma wysoka zdolność kredytowa?W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma na swoim koncie jakiś kredyt. Zanim jednak otrzymamy kredyt, z pewnością zostaniemy zapytani o to, czy mamy zaciągnięte inne kredyty oraz o naszą punktację kredytową, którą podaje się w wartości od 300 do 850. Punktacja kredytowa została stworzona przez amerykańską korporację FICO, która posiada swoje biura w większości krajów na świecie. Aby mieć wysoką zdolność kredytową, należy postarać się o wysoką punktację FICO. 

Jednak po co nam wysoka zdolność kredytowa? Otóż, jest to ważne w momencie, gdy staramy się o kredyt, z tego względu, iż możemy dzięki temu uzyskać pożyczkę na korzystniejszych dla nas warunkach. Ze względu na sytuację gospodarczą i ekonomiczną, banki niechętnie udzielają ludziom pożyczki. Zanim dojdzie do zatwierdzenia kredytu, klienci są dokładnie sprawdzani od strony finansowej. Taka analiza decyduje o tym jakie będzie oprocentowanie wysokość i rodzaj kredytu. W przypadku klientów, którzy mają już jakieś kredyty, polega to głównie na obliczeniu stosunku obecnego zadłużenia do dochodów oraz zbadaniu systematyki spłat miesięcznych rat. 

Jeśli w tym aspekcie wszystko pozostaje na dobrym poziomie możemy mieć pewność, że otrzymamy kredyt i wiele rabatów i promocji (np. bezpłatne ubezpieczenie kredytu, niższe oprocentowanie i miesięczne raty). Zatem starając się o pożyczkę musimy pamiętać, że korzystniejsze warunki możemy osiągnąć tylko dzięki swoim działaniom. Ostatnio okazało się również, że nawet pracodawcy dużych instytucji i firm, często zanim zatrudnią nowego pracownika, chcą poznać jego historię kredytową, aby w przyszłości uniknąć jakichkolwiek kłopotów, które mogą się z tym wiązać.

Podsumowując, podczas spłaty kredytu należy być systematycznym i chętnym do współpracy, nawet w przypadku życiowych trudności. Tylko w ten sposób możemy osiągnąć wysoką zdolność kredytową.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Z jakich względów, przy kredytach hipotecznych, duże znaczenie ma wysoka zdolność kredytowa?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Czy kredyty brane przez Internet są bezpieczne?

Jak działa ubezpieczenie stomatologiczne?

Kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę przed wyborem ubezpieczenia zdrowotnego.

Kilka sposobów na niskie składki na ubezpieczenie samochodu

Kredyt gotówkowy pomoże Ci rozwiązać problemy

Kup ubezpieczenie samochodowe nawet 40% / 50% taniej

Porady dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego na długi okres czasu.

Trzy sposoby na ogromne oszczędności w ubezpieczeniach samochodu


Tagi: kredyt hipoteczny, zdolność kredytowa, kalkulator kredyt hipoteczny, kredyt hipoteczny kalkulator, kredyt zdolność kredytowa


Nawigacja