Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Jak otrzymać kredyt refinansowany?W ciągu ostatnich trzydziestu lat, obserwuje się niewiarygodny spadek wartości w obrębie stóp procentowych kredytów mieszkaniowych. Dla potencjalnych kredytobiorców takie obniżki są bardzo kuszące, jednak zanim podejmiemy decyzję o wzięciu kredytu powinniśmy dokładnie rozważyć wszelkie wiążące się z tym konsekwencje. 
Refinansowanie kredytu mieszkaniowego polega na obniżeniu miesięcznych rat związanych z pożyczką, dzięki czemu kredytobiorca jest odciążony i dodatkowo może zaoszczędzić pieniądze. Zanim jednak dokonamy ostatecznej decyzji, są pewne czynniki, które należy uwzględnić. Oto wskazówki, które mogą Ci pomóc.

Stopa procentowa
Niskie stopy procentowe, jakie oferują teraz praktycznie wszystkie banki udzielające kredytów mieszkaniowych, są dla klientów bardzo kuszące, jednak z pewnością przy podejmowaniu decyzji nie należy kierować się wyłącznie tym. Niektóre stopy procentowe mimo, że wydają się korzystne, na dłuższą metę nie pozwalają nic zaoszczędzić. Banki bowiem koszty związane ze stopą procentową pobierają w postaci innych opłat, czego klienci często nie biorą pod uwagę. Dlatego trzeba spojrzeć na to przyszłościowo i obliczyć, czy dana stopa procentowa rzeczywiście się opłaca.Rodzaj oprocentowania
Biorąc kredyt mamy do wyboru dwa rodzaje oprocentowania- stałe oraz zmienne. Wybierając oprocentowanie stałe mamy pewność, że przez cały okres spłaty, raty kredytu będą wynosiły tyle samo. Jest to pewna opcja i wybierając ją nie musimy się martwić, że podczas spłacania kredytu będą pojawiać się jakieś ?niespodzianki? ze strony banku. Inaczej jest w przypadku oprocentowania zmiennego. Taki rodzaj stopy procentowej dostosowuje się do obecnych warunków na rynku i dlatego raz może być bardzo niska innym razem wysoka. Tutaj nigdy nie mamy pewności co do tego, jaką ratę będziemy spłacali. Jeśli sytuacja na rynku jest korzystna możemy na tym dużo zyskać, w innym przypadku może się okazać, że będziemy stratni. 
Wybierając kredyt refinansowany zaleca się oprocentowanie stałe, z tego względu, iż jest bardziej przewidywalne i daje gwarancję oszczędzania konkretnych kwot przez długi czas.

Wartość domu
Każdy, kto posiada dom zdaje sobie sprawę z faktu, iż wraz z upływem lat, jego wartość spada, zwłaszcza gdy planuje się pod niego hipotekę. W rzeczywistości mimo, iż dom jest już mniej wartościowy i tak musimy płacić za niego wysokie raty. W przypadku kredytu refinansowanego jesteśmy zobowiązani zapłacić jedynie 80% rzeczywistej wartości domu. Przykładowo jeśli dom jest warty 600 tysięcy, będziemy musieli za niego zapłacić 480 tysięcy. 

Czas spłaty kredytu
Ogólnie rzecz biorąc, okres spłaty większości kredytów mieszkaniowych wynosi 30 lat. Nawet jeśli przez 5 lat będziemy spłacać kredyt, a po tym czasie zdecydujemy się na refinansowanie, konieczna będzie spłata przez kolejne 30 lat, co razem daje 35 lat. Termin spłaty kredytu refinansowanego- 30 lat liczy się od momentu jego wyboru niezależnie od wcześniejszych opłat. 
Okres spłaty to czynnik, który należy dokładnie przeanalizować ze względu na różne sytuacje życiowe, które mogą się pojawić w tym czasie (emerytura) i utrudnić dalszą spłatę. 

Przeprowadzka do nowego domu
Kredyt refinansowany nie jest korzystny w sytuacji, gdy planuje się zakup nowego domu w ciągu najbliższych kilku lat. Opłata za refinansowanie może być wtedy dla nas bardzo wysoka mimo, że jest skierowana na oszczędzanie. Refinansowanie może także zmniejszyć szansę na otrzymanie korzystnego oprocentowania kredytu na zakup nowego domu. 

Zakończenie wcześniej zaciąganych kredytów
Każdy człowiek lubi załatwiać sprawy szybko i sprawnie. Takie rozwiązania umożliwiają kredyty, które należą obecnie do czynników ułatwiających ludziom życie. Pożyczki są bowiem bardzo atrakcyjne i dzięki nim, ludzie mogą kupować wiele niezbędnych rzeczy. Mimo, iż kredyty pozwalają zaspokoić chęć posiadania, są dość kosztowne i każdy, kto decyduje się na kolejną pożyczkę powinien dobrze zastanowić się nad tym, czy faktycznie będzie go stać na spłacanie rat. 
W przypadku, gdy mamy dużo kredytów i nie radzimy sobie ze spłatami, możemy złożyć wniosek o kredyt refinansowany. Nie jest konieczne zakończenie wcześniejszych kredytów, nacisk kładzie się bowiem na oszczędność, a nie na zbędne wydatki. 
Obecnie, wiele informacji na temat kredytów refinansowanych można uzyskać ze stron internetowych lub dzwoniąc na infolinię. Jeżeli jednak chcemy wiedzieć dokładnie, jakie są szanse na otrzymanie go przez nas, musimy złożyć odpowiednie wnioski i przynieść do banku konkretne dokumenty. 

Jeśli jesteśmy zdecydowani na kredyt refinansowany, aby zaoszczędzić na czasie, najlepiej od razu zgłosić się do banku lub instytucji, która się tym zajmuje. Podsumowując zatem, jeśli planujesz zakup nowego domu, ale obawiasz się ciągle zmieniającej się stopy procentowej lub masz na swoim koncie kilka innych kredytów, zastanów się czy kredyt refinansowany nie będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Jak otrzymać kredyt refinansowany?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?


Tagi: kredyt refinansowany, refinansowanie kredytów, refinansowanie kredytu, refinansowanie, refinansowanie kredytu hipotecznego, refinansowanie banków, refinansowanie zakupu samochodu


Nawigacja