Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Modyfikacja kredytu mieszkaniowegoW wyniku ciągle narastającego niepokoju przed utratą pracy i stałych dochodów, większość zadłużonych osób, szuka sposobów na to, by zmodyfikować swój kredyt mieszkaniowy lub hipoteczny. Sytuacja staje się poważniejsza w momencie, gdy dochodzi do spadku wartości i cen nieruchomości. W takich przypadkach, owe zmiany, pozwalają w dalszym ciągu opłacać rachunki. Zwykle to klienci zgłaszają swoje problemy w bankach. Czasami jednak, dostrzegając opóźnienia lub braki wpłat, banki same oferują swoim kredytobiorcom rozwiązania. 

Zawsze należy pamiętać, że banki funkcjonują dzięki swoim klientom. Gdyby nie kredytobiorcy spłacający co miesiąc raty, banki nie zarabiałyby pieniędzy. Dlatego też banki często dokonują modyfikacji w pożyczce i zmniejszają wysokość rat, tak aby klient mógł ją dalej spłacać. Dzięki temu, współpraca między klientem a bankiem zostaje zachowana. Zawiera jednak pewne zmiany, które ciągle są przetwarzane i dostosowywane do sytuacji klienta.

Modyfikacje przeprowadzane przez banki pozwalają zachować dom i wszystkie inne dobra, przy jednoczesnych regularnych spłatach kredytu. W innych przypadkach, klienci spłacając raty musieliby bardzo ograniczyć swoje wydatki i skupić się wyłącznie na kredycie. Zachęca to ludzi do brania pożyczek hipotecznych, bowiem dzięki nim, możliwe jest posiadanie własnego domu, który z czasem zyskuje na wartości, co jest bardziej opłacalne niż w przypadku wynajmu. Mimo wielu zalet, które niosą ze sobą modyfikacje kredytowe, są one bardzo ciężkie do osiągnięcia. Polityka większości banków jest bardzo pogmatwana, przez co wszelkie zasady i regulacje wymagają przeprowadzania dodatkowych, czasochłonnych procedur. Szybszych i korzystniejszych zmian w kredycie doczeka się klient z poważnymi trudnościami, podczas gdy nieco łagodniejsze sprawy mogą się ciągnąć przez długie miesiące.

Są pewne obszary kredytów mieszkaniowych, w których można dokonać korzystne zmiany:

Stopa procentowa kredytu mieszkaniowego- Jest to jeden z najważniejszych oraz podstawowych aspektów każdego kredytu mieszkaniowego. Zawsze bowiem, pierwszą opcją we wprowadzaniu jakichkolwiek zmian jest obniżenie stopy procentowej. Jeszcze kilka lat temu, normalna stopa procentowa każdego kredytu wynosiła 8% - 9%. Obecnie wynosi ona 5% - 6%, chociaż w przypadku modyfikacji, może być jeszcze niższa. Taki spadek stóp procentowych (1 ? 2 procent w dół) może mieć duże znaczenie dla klientów spłacających miesięcznie wysokie raty kredytu mieszkaniowego.

Warunki pożyczki- Kredyty hipoteczne są zwykle udzielane na 30 lat. Obecnie jednak, banki oferują różne oferty specjalne wydłużając czas spłaty od 35 ? 40 lat. Takie rozciągnięcie okresu spłaty oznacza więcej rat, co automatycznie zmniejsza ich miesięczną kwotę. Czasami, w indywidualnych przypadkach, banki zgadzają się nawet na większy podział dokonując rozbicia raty miesięcznej na dwie mniejsze (co 2 tygodnie). Oczywiście z czasem i zgodnie z życzeniem klienta, takie zmiany mogą zostać ponownie zmodyfikowane. Wszystko zależy od obecnej sytuacji życiowej kredytobiorcy.

Kwota pożyczki- Jest dużo banków, które biorą pod uwagę spadek wartości nieruchomości z czasem i obniżają pierwotnie podaną kwotę kredytu, w wyniku czego, klient dostaje od banku więcej niż pożyczył. Jest to dla konsumenta bardzo dogodna modyfikacja jednak bardzo ciężka do otrzymania. Banki bowiem, mają możliwość udzielenia kredytu hipotecznego na ten sam dom, temu samemu klientowi dwa razy, w zależności od zmiany ceny danej nieruchomości.

Typ kredytu- Zmiana oferty kredytowej na inną również może okazać się korzystna. Dzięki temu, również można dokonać trwałej zmiany stopy procentowej.

Każda z opisanych powyżej zmian musi być skonsultowana z właścicielem domu oraz zostać zaakceptowana przez bank, jako podmiot udzielający kredytu. Obecnie, tylko niektóre banki otwierają się na nowe propozycje i chętnie dostosowują swoje założenia do sytuacji klientów. Niestety pozostałe banki, chcą jedynie poszerzać swoją działalność hipoteczną, wprowadzając zmiany prowadzące wyłącznie do zysku, zwykle kosztem klientów. W przypadku, gdy kredytodawca nie chce współpracować, należy rozejrzeć się za inną ofertą kredytową, która będzie dla nas korzystniejsza.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
5/5, ocen: 1

Modyfikacja kredytu mieszkaniowego

Ocena: 100 % na 100%
Liczba opinii: 1Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co wpływa na naszą zdolność kredytową?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, gdy dojdzie do zadłużenia?

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?

Czego szukać podczas wyboru pożyczki

Czy dobrym pomysłem jest pożyczanie pieniędzy od rodziny?

Czy kredyty brane przez Internet są bezpieczne?


Tagi: kredytu mieszkaniowego, kredyt mieszkaniowy, kalkulator kredyt mieszkaniowy, kredyt mieszkaniowy kalkulator, symulator kredytu mieszkaniowego, bank kredyt mieszkaniowy, obliczanie kredytu mieszkaniowego, kredyt bank kredyt mieszkaniowy, kredyt mieszkaniowy kredyt bank, kalkulator kredytu mieszkaniowego


Nawigacja