Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Ubieganie się o kredyt mieszkaniowy mimo wcześniejszych problemów z pożyczkamiCzy masz złą przeszłość związaną z kredytami? Czy kiedyś doprowadziłeś do konfliktu z bankiem w wyniku niespłacania rat kredytu? Czy z tego względu, boisz się ponownie ubiegać o kredyt? Takie pytania można zadać bardzo dużej grupie osób, które w przeszłości miały do czynienia z kredytami, i które do tej pory, są do nich zrażone i nie chcą ponownie wchodzić w jakąkolwiek współpracę z bankami. Tak naprawdę, nie należy brać tego pod uwagę decydując się na następny kredyt. Oczywiście wiadomo, że osoby z taką przeszłością będą zaliczane do grupy większego ryzyka, jednak w większości banków mogą otrzymać kredyt. Wszystko zależy od polityki banku. Z pewnością, należy mieć na uwadze fakt, że w podobnej sytuacji, nie każdy bank udzieli nam kredytu. Wiele banków nadal dyskryminuje klientów, którzy mają gorszą przeszłość kredytową, lecz w razie odmowy, nie wolno się poddawać i warto dalej szukać.

Na uzyskanie kredytu, duży wpływ może mieć Twój styl życia i pewne okoliczności życiowe. Warto więc poinformować o wszystkim bank. Czasami bowiem, pracownik banku udzielający kredytu, może potraktować klienta ze współczuciem, np. jeśli stracimy pracę lub od dłuższego czasu jesteśmy bezrobotni. W takich sytuacjach raczej ciężko o uzyskanie pożyczki, jednak zdarzają się banki, które są otwarte na ciężkie przypadki losowe i kredyt zostaje udzielony. Podobnie jest w momencie, gdy chcemy prosić o pomoc w spłacie kredytu, gdyż przerasta on nasze możliwości. Trzeba powiedzieć o swoim problemie, a nie uciekać od odpowiedzialności. Dzięki szczerości, możemy uzyskać znaczną pomoc od banku.

Banki chcą poświadczenia od klientów, że są oni w stanie utrzymać ciężar, jakim jest kredyt. Najlepszym sposobem na pokazanie się od dobrej strony, jest regularna spłata rat, co świadczy o tym, że jesteśmy wypłacalni. Takie czynniki sprawiają, że banki widzą klienta w dobrym świetle i mogą udzielić dość wysokiej pożyczki na dom czy mieszkanie. Ponadto, nasza zdolność kredytowa rośnie i z czasem możemy dostać jeszcze większą pożyczkę. Tacy konsumenci są uznawani przez banki, jako opłacalni. 

Czasami banki wydają się bardzo surowe i wymagające, jednak warto spojrzeć na pewne sytuacje z ich punktu widzenia. Banki są bowiem instytucją, która mimo tego, że funkcjonuje dla potrzeb ludzi, musi także zarabiać oraz mieć pewność, że wszystkie transakcje są bezpieczne zarówno dla klientów, jak i dla nich. Chronią się dzięki hipotece, pobieraniu opłat za różne transakcje, itp. Dlatego też, rzadko chcą wchodzić we współpracę z ludźmi, którzy nie są w stanie dokonywać spłat kredytu. Właśnie z tego powodu, zanim dojdzie do podpisania umowy, bank bada historię kredytową każdego klienta.Jeśli masz złą historię kredytową nie czuj się osamotniony. W podobnej sytuacji jest bardzo dużo innych ludzi. Aby zwiększyć swoją zdolność kredytową należy starać się opłacać wszelkie rachunki na czas. Dzięki temu klient będzie postrzegany, jako osoba godna zaufania i możliwe okaże się przyznanie mu kredytu mieszkaniowego. 

Czynniki, które pozwolą Ci otrzymać kredyt mieszkaniowy mimo złej przeszłości kredytowej

? Rozpocznij z bankiem procedurę poprawy swojej zdolności kredytowej- Istnieje kilka sposobów na to, aby poprawić swoją pozycję kredytową. Najlepszym sposobem jest oszczędzanie. Staraj się wydawać mniej pieniędzy, dzięki czemu uda Ci się zgromadzić więcej. Jeśli chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób oszczędzać, możesz zapisać się na zajęcia do specjalnych grup dłużników, gdzie poruszane są tematy, które z pewnością będą dla Ciebie przydatne. Ponadto, aby mieć większe dochody, możesz znaleźć dodatkową pracę lub po prostu mądrzej wydawać pieniądze.

Dzięki temu, już po kilku miesiącach zauważysz poprawę swojej zdolności kredytowej. Nawet zła przeszłość kredytowa jest możliwa do naprawienia, jeśli tylko będziemy chcieli podjąć ku temu kroki. Musimy być jednak przygotowani na ważne decyzje finansowe, co wiąże się także z opisywaną wcześniej oszczędnością.

? Zrób zestawienie dochodów, długów oraz całego majątku- Warto zgromadzić w jedną całość wszystkie swoje sprawy finansowe. Prócz stałych dochodów i ewentualnych zadłużeń (kredyty, pożyczki, itp.), warto wziąć pod uwagę także wartość domu czy mieszkania, jeśli takie posiadamy. W oparciu o roczne dochody i wartość nieruchomości będziesz w stanie obliczyć swoje możliwości finansowe. Tego typu informacje są bardzo przydatne i powinny być sporządzone przez każdego, kto chce dokładnie poznać swoje możliwości finansowe, co wiąże się z otrzymaniem kredytu.
? Wybierz ofertę kredytu hipotecznego, która jest możliwa do zrealizowania- Zawsze należy pamiętać, na co możemy sobie pozwolić w obecnej sytuacji materialnej. Na pewno nie powinniśmy kupować domu za 750 tysięcy złotych, jeśli nasze roczne dochody wynoszą 75 tysięcy. Jeśli myślisz o kredycie hipotecznym, musisz spełniać odpowiednie wymagania. O decyzji i ewentualnych możliwościach poinformuje Cię kredytodawca.

Aby potrzeby finansowe w przyszłości mogły być spełnione, wskaźnik zadłużenia i przychodów powinien być utrzymany na optymalnym poziomie. Przede wszystkim, miesięczne zadłużenie powinno być mniejsze od miesięcznych zarobków. Taki stosunek pozwala zabezpieczyć przyszłość finansową. Pieniądze przeznaczone na żywność i inne potrzeby niezbędne do życia, nie powinny być włączane w takie obliczenia.

Stosunek dochodów do zadłużenia powinien być mniejszy niż 33%. Zawsze przed wzięciem kredytu należy dokładnie obliczyć kwotę, jaka jest nam potrzebna. Pracownicy banków bowiem, często próbują przekonać klientów do pożyczenia większych kwot niż pierwotnie planowali. Nigdy jednak nie wolno ulegać ich namowom, gdyż może to później źle wpływać na naszą sytuację finansową.

? Znajdź bank oraz sprzedawcę, którym możesz zaufać- Swoje sprawy finansowe zawsze należy powierzać instytucjom i ludziom godnym zaufania. Jest to praktycznie najważniejszy aspekt związany z kredytami, od tego bowiem zależy, jak będzie przedstawiała się nasza sytuacja finansowa w przyszłości. Jeśli udamy się do kiepskiego banku, przykładowa zwłoka w spłacie rat, może sprowadzić na nas bardzo poważne konsekwencje. Właśnie dlatego, warto współpracować z placówkami godnymi zaufania i z liberalną polityką dotyczącą ewentualnych zwrotów.
? Porównaj oferty kredytów mieszkaniowych w różnych bankach- Zanim dokonamy wyboru konkretnej oferty kredytowej, zawsze należy przejrzeć różne propozycje z całkowicie różnych banków. Przede wszystkim trzeba wziąć jeszcze pod uwagę fakt, iż mając złą przeszłość kredytową, nie każdy bank będzie chciał z nami współpracować. W tej sytuacji otrzymanie kredytu mieszkaniowego na pewno będzie bardzo trudne, jednak nie wolno tracić wiary i dalej szukać oferty dla siebie. Mnogość ofert i banków gwarantuje, iż w końcu może się nam udać. 

Na rynku funkcjonuje bardzo dużo placówek, które oferują kredyty hipoteczne tylko dla osób ze złą przeszłością kredytową. Co więcej, wiele z nich przeznacza wszystkie pieniądze wyłącznie na tę grupę społeczną. Dlatego właśnie, zawsze trzeba uważać na takie oferty. Często zawierają one różne ukryte założenia, przez które bank wzbogaca się kosztem klienta. 

Istnieją banki, które udzielając kredytów hipotecznych, oszukują niewinnych i naiwnych ludzi. Dlatego też, podczas wyboru oferty trzeba zachować wzmożoną czujność. Ważne są:

? Ostateczny koszt kredytu- Koszty związane z kredytem są różne dla każdego banku. Przed podpisaniem umowy należy sprawdzić wysokość wszystkich opłat, w tym opłata manipulacyjna, opłata za usługi prawne i opłata za kredyt hipoteczny. 
? Stopa procentowa- Wysokość stopy procentowej jest bardzo ważna. Jest to rzecz, którą trzeba sprawdzić przez podpisaniem umowy i ewentualnie porównać jej wartość do tych, w innych bankach. Ponadto, należy także zapoznać się ze stawką odsetek i dowiedzieć się czy jest to wartość stała czy zmienna.

Każdy kto ma złą przeszłość kredytową, powinien sobie zdawać sprawę z tego, że nie będzie miał dostępu do najciekawszych ofert, jakie są na rynku. Nie wolno się tym zamartwiać, gdyż są również oferty przeznaczone wyłącznie dla takich osób. Jeżeli jednak Twoim celem jest uzyskanie kredytu na najlepszych dla Ciebie warunkach, możesz podjąć w tym kierunku negocjacje, ale najpierw musisz pokazać, że jesteś osobą godną zaufania i posiadającą odpowiednią sytuację finansową.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
5/5, ocen: 1

Ubieganie się o kredyt mieszkaniowy mimo wcześniejszych problemów z pożyczkami

Ocena: 100 % na 100%
Liczba opinii: 1Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość


Tagi: kredytu mieszkaniowego, kredyt mieszkaniowy, kalkulator kredyt mieszkaniowy, kredyt mieszkaniowy kalkulator, symulator kredytu mieszkaniowego, bank kredyt mieszkaniowy, obliczanie kredytu mieszkaniowego, kredyt bank kredyt mieszkaniowy, kredyt mieszkaniowy kredyt bank, kalkulator kredytu mieszkaniowego


Nawigacja