Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Refinansowanie kredytu mieszkaniowegoJeśli chcesz uzyskać kredyt mieszkaniowy, ale wiesz, że nie jesteś w stanie go spłacać, możesz ubiegać się o jego zrefinansowanie. Podobnie jest, jeśli po prostu chcesz zaoszczędzić pieniądze. Warunkiem jest wyłącznie spełnienie konkretnych kryteriów, na podstawie których udziela się refinansowania. 

Tak naprawdę, obecnie każdy jest w trudnej sytuacji finansowej. Wiąże się to z sytuacją ekonomiczną, która w ostatnich latach uległa osłabieniu. Jak wiadomo jednak, zawsze znajdą się osoby, które są w nieco trudniejszej sytuacji od pozostałych. Dlatego też, nie każdy kwalifikuje się do uzyskania refinansowania. Jeśli jednak spełniamy wyznaczone warunki, to możemy się o nie ubiegać.Pierwsze kredyty mieszkaniowe udzielane przez banki były dość korzystne dla klientów. Głównie ze względu na stabilną sytuację ekonomiczną, stopy procentowe były niewysokie, a co za tym idzie, raty, były możliwe do spłacenia dla każdego. Niestety, zmiany które powoli zachodziły na rynku spowodowały, że oprocentowanie zaczęło wzrastać a kredyty mieszkaniowe stały się o wiele droższe niż pierwotnie. Sprawiło to, że kredytobiorcy zaczęli mieć ogromne problemy ze spłacaniem rat. 

Kryteria dla refinansowania kredytu mieszkaniowego
Kredytobiorcy mogą otrzymać refinansowanie, jednak muszą spełniać wyznaczone kryteria. Są to:
? Klienci, którzy wzięli kredyt na swoje główne miejsce zamieszkania.
? Klienci niezadłużeni, spłacający raty regularnie.
? Klienci, których kredyt hipoteczny nie jest większy niż 105% wartości domu.

Jeśli spełniasz powyższe kryteria, z pewnością możesz próbować złożyć wniosek o refinansowanie Twojego kredytu hipotecznego. Niestety, uzyskanie go nie jest tak łatwe. Obecnie banki niechętnie udzielają refinansowania ze względu na fakt, iż mogą na tym dużo stracić, a ponadto, liczba wniosków w tej sprawie ciągle wzrasta. W takiej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do banku i rozmowa na zupełnie inny temat. Pozwoli to rozeznać się w sprawie i ocenić czy bank może nam pomóc.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
5/5, ocen: 1

Refinansowanie kredytu mieszkaniowego

Ocena: 100 % na 100%
Liczba opinii: 1Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co wpływa na naszą zdolność kredytową?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, gdy dojdzie do zadłużenia?

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?

Czego szukać podczas wyboru pożyczki

Czy dobrym pomysłem jest pożyczanie pieniędzy od rodziny?

Czy kredyty brane przez Internet są bezpieczne?


Tagi: hipoteczny kredyt, kredyt hipoteczny, bank i kredyt, kredyt hipotetyczny, kredyt gotówkowy, kredyt bez bik, kredyt kalkulator, kalkulator kredyt, kredyt z bikiem, kredyt mieszkaniowy


Nawigacja