Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?Kredyt hipoteczny jest jedną z największych inwestycji, jakie człowiek może podjąć w swoim życiu. Dlatego właśnie przed dokonaniem wyboru należy dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw, a ponadto szczegółowo przeanalizować ofertę kredytową.

Zastanów się, jak długo zamierzasz mieszkać w nowym domu?
Ludzie zazwyczaj mieszkają w jednym domu lub mieszkaniu do 10 lat. Po tym okresie większość rodzin zaczyna się zastanawiać nad zmianą miejsca zamieszkania. Należy pamiętać, że takie decyzje podejmowane pochopnie, mogą wpłynąć na naszą sytuację finansową. Jeśli kupisz dom i po krótkim czasie uznasz, że chcesz się przeprowadzić, z pewnością nie sprzedasz domu za wysoką cenę, gdyż jego wartość będzie zbyt niska. Może się nawet okazać, że będziesz musiał do tego interesu dopłacić z własnej kieszeni. Weszło prawo, które wskazuje, że właściciel mieszkania sprzedając je wcześniej niż 5 lat od jego nabycia, będzie musiał zapłacić 10% podatku. 

W zależności od obszaru, w którym chcemy zamieszkać, wartość domu będzie rosła inaczej. Przykładowo, w ciągu jednego roku, dom może zyskać na wartości około 5%. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o sprzedaży, warto pomieszkać w nim przez 3 ? 4 lata, aby przyniosło to konkretne efekty, czyli odzyskanie kosztów zakupu oraz sprzedaży. Na obszarach, gdzie sytuacja ekonomiczna jest znacznie lepsza, wartość domu może wzrastać o wiele szybciej, dzięki czemu odzyskanie pieniędzy zajmuje mniej czasu. W tym przypadku, ważne jest rozeznanie w kierunku sytuacji gospodarczej na rynku. 

Podsumowując zatem, czas jaki planujemy spędzić w danym domu, powinien mieć znaczenie podczas wyboru kredytu hipotecznego. Jeśli dane mieszkanie ma nam służyć przez ponad dziesięć lat, powinniśmy wybrać kredyt długoterminowy ze stałym oprocentowaniem. W przypadku, gdy pewne jest, że zmiana miejsca zamieszkania nastąpi w przeciągu trzech do pięciu lat, należy wybrać kredyt z możliwością regulowania rat podczas spłaty. Przeanalizuj, na ile możesz sobie pozwolić w swojej sytuacji finansowej.
Jednym z najważniejszych aspektów naszego życia, które należy wziąć pod uwagę wybierając kredytu jest to, na ile możemy sobie pozwolić w obecnej, ale także przyszłej, sytuacji finansowej. W tym przypadku musisz ocenić czy masz jakieś oszczędności, ile zarabiasz i podług tego, ile możesz pożyczyć, aby możliwa była regularna spłata rat. Miejsc, w których możesz dostać kredyt na zakup nieruchomości jest obecnie mnóstwo i nie zawsze są to banki. Jeśli już dokonamy analizy naszej sytuacji finansowej, warto udać się do instytucji udzielającej kredytu i upewnić się, czy możemy pożyczyć daną sumę pieniędzy, a jeśli nie, to zapoznać się propozycją banku. 

Przed ostatecznym podjęciem decyzji w sprawie kupna danej nieruchomości, należy dokładnie zastanowić się czy nas na nią stać. Chodzi tu nie tylko o zakup samej posiadłości, ale również wszystkie koszty dodatkowe. Są to głównie, lecz nie zawsze:

- Koszty przeprowadzki.
- Podatek VAT.
- Opłata za oszacowanie wartości nieruchomości.
- Opłata za plan nieruchomości.
- Rachunki- elektryczność, gaz, itp.
- Opłata za usługę notarialną.

Należy o tym pamiętać, gdyż często, ludzie wycofują się z zakupu zbyt późno i mimo wszystko muszą płacić, za różne, nieodwołane usługi i działania. 

Kupując konkretną nieruchomość trzeba także wziąć pod uwagę koszty jej utrzymania. Można do nich zaliczyć:

- Rachunki za ogrzewanie.
- Opłaty za wodę.
- Opłaty za gaz.
- Czynsz.
- Ubezpieczenie. 

Zwykle, konieczne jest również uiszczenie kaucji, na kilka tygodni przed otrzymaniem kredytu i kupnem nieruchomości.

Wybierz kredyt, który pasuje do Twoich potrzeb i nie jest drogi.
Wydaje się, że nabywca mieszkania zawsze powinien mieć pieniądze odłożone na zaliczkę oraz ewentualnie na zamknięcie kredytu. Okazuje się jednak, że nie jest to konieczne. Niektóre instytucje kredytowe, nie wymagają od klientów wpłacania bardzo wysokich zaliczek, zwłaszcza, jeśli uznają, że kredytobiorca nie stanowi żadnego ryzyka. Obecnie, bardzo łatwo można znaleźć również oferty, umożliwiające bezproblemową spłatę kredytu w niskich ratach. Warto wziąć to pod uwagę, bo oszczędzając na zaliczce (nawet 10 ? 20 procent), można zainwestować w inne sprawy.

Przemyśl, jakie kwoty będzie trzeba przeznaczyć na utrzymanie domu.
Remonty, rachunki, podatki- to tylko nieliczne z kosztów, jakie wiążą się z posiadaniem własnego domu. Nie każdy po zakupie domu, radzi sobie z tymi opłatami. Dlatego też, wybierając kredyt, warto szukać takich ofert, które proponują niskie raty możliwe do spłaty wraz z innymi, miesięcznymi rachunkami. Zawsze trzeba działać z wyobraźnią, aby unikać niepotrzebnych niedomówień i problemów.

Znajdź odpowiednią nieruchomość.
Odszukanie nieruchomości dostosowanej do naszych potrzeb wcale nie jest takie trudne. Oto kilka sposobów, jakie można w tym celu wykorzystać:

- Kontakt z agencjami nieruchomości, które zajmują się sprzedażą budynków mieszkalnych.
- Kontakt z firmami, które zajmują się budową mieszkań, w sprawie szczegółów dotyczących konkretnych budowli.
- Zapoznanie się z ofertami mieszkań w prasie lokalnej.

Po znalezieniu odpowiedniej nieruchomości, należy zastanowić się czy nas na nią stać i czy nie będzie trzeba wydawać dodatkowych kwot na remonty i naprawy. Zanim dokona się zakupu, dobrze jest dwa czy trzy razy udać się do mieszkania, aby dokładnie poznać każdy jej kąt.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Cenne wskazówki odnośnie porównywania ofert ubezpieczeń zdrowotnych.


Tagi: kredyt hipoteczny bez bik, kredyt hipoteczny definicja, kredyt hipoteczny ranking, kredyt hipoteczny symulacja, jaki kredyt hipoteczny


Nawigacja