Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Sześć rzeczy, których nie wiesz na temat kart kredytowychBanki i instytucje wydające karty kredytowe muszą ujawniać swoim klientom wszystkie informacje dotyczące opłat związanych z posiadaniem karty. Faktycznie, takie informacje są podawane w umowie, jednak zwykle są umieszczone na samym dole, w dodatku zapisane małym, ciężkim do odczytania drukiem, gdzie klienci zazwyczaj już nie zaglądają. Dlatego potem, po upływie jakiegoś czasu, klienci orientują się, że nie otrzymali pełnych informacji dotyczących karty i dochodzi do zgrzytów i nieporozumień z bankiem.

Oprócz opłat, jest jeszcze kilka innych rzeczy, które banki nie zawsze ujawniają. Są to:

1. Brak okresu karencji.

Dawniej banki oferowały karty kredytowe z 20 ? 30 dniowym okresem karencji, czyli czas podczas którego można dokonać spłaty salda z karty bez żadnych odsetek. Obecnie, banki oferują bardzo krótki czas karencji lub w ogóle nie mają go w swojej ofercie. Dlatego zanim podpiszemy umowę warto spytać, czy w danej placówce obowiązuje okres karencji.2. Wysokość stopy procentowej i opłat.

Istnieje szereg kart kredytowych, których oprocentowanie wynosi 0%. Pozornie, jest to bardzo zachęcające, jednak niestety, takie rozwiązanie ma swoje drugie dno, z którego klienci nie zdają sobie sprawy. Otóż oprocentowanie 0%, wiąże się z podniesieniem stawek opłat za liczne transakcje wykonywane przy pomocy karty. Zatem zawsze należy pamiętać, że darmowe oferty, nie są do końca darmowe.

3. Zmiany stawek.

Placówki wydające karty kredytowe mają prawo zmieniać stawki opłat i wysokość stóp procentowych, jednak muszą o tym wcześniej poinformować swoich klientów. Nawet stałe oprocentowanie nie jest do końca pewne, gdyż może ulec zmianom. Dlatego, jeśli proponowane nowe stawki nie są dla Ciebie wygodne, również masz prawo, aby ubiegać się o ich zmianę.

4. Najniższe stawki ? wyższe opłaty.

Niskie stawki oferowane przy wydawaniu kart kredytowych zawsze są zachęcające. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że przez to spłata wydłuża się w czasie, a jednocześnie zwiększa się kwota, którą musimy oddać, w wyniku naliczanych odsetek i innych opłat dodatkowych. Nie wolno sugerować się jedynie wysokością miesięcznych rat, gdyż jak widać niesie to ze sobą więcej wad niż korzyści.

5. Podwyższanie opłat za posiadanie kilku kart kredytowych.

Niestety, dość powszechne stało się podwyższanie opłat i stóp procentowych klientom, którzy posiadają kilka kart kredytowych, głównie, jeśli miesięczne raty nie są płacone na czas. Zatem jeśli nie zapłacisz za kartę MasterCard, odsetki rozkładają się także na pozostałe posiadane karty, np. VISA.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Sześć rzeczy, których nie wiesz na temat kart kredytowych

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Czy warto ubezpieczyć kredyt mieszkaniowy?

Dlaczego krótkoterminowe pożyczki są korzystne?

Dlaczego lepiej płacić gotówką?

Dziecko w drodze- jak się na to przygotować finansowo?

Jak osiągnąć wysoki poziom sprzedaży internetowej

Jak otrzymać kredyt refinansowany?

Jak turyści mogą zaoszczędzić na ubezpieczeniu zdrowotnym?

Jak uzyskać najlepsze oprocentowanie w pożyczce osobistej?

Jak wybrać ubezpieczenie zdrowotne?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie w przystępnej cenie?

Kilka wskazówek, jak wpłynąć na zmniejszenie kosztów składek ubezpieczenia zdrowotnego.

Kredyt osobisty- zakres działania

Kredyty niezabezpieczone


Tagi: pożyczki dla bezrobotnych, kredyt na dowód, szybki kredyt gotówkowy, dobry kredyt, pożyczka dla bezrobotnych, kredyty na dowód, szybka pożyczka, kredyt przez internet, symulacja kredytu


Nawigacja