Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?W ciągu ostatnich lat bardzo dużo słyszy się o masowych naruszeniach bezpieczeństwa kart kredytowych. Jest to powszechny problem, któremu ciężko zapobiec. Oszuści i hakerzy bowiem, zawsze znajdą sposób, aby dowiedzieć się wszystkich potrzebnych im informacji dotyczących jakiejś osoby, czy rzeczy. Tak samo jest z kartami kredytowymi. Mimo wszystko, firmy wydające karty robią wszystko, aby zapobiec dalszemu postępowi tego problemu. Jako osoby korzystające z usług kart płatniczych również powinniśmy robić wszystko, aby zachować tajność swoich danych i bezpiecznie operować swoją gotówką.

Pewnie nie raz słyszałeś porady, żeby nie nosić wszystkich kart kredytowych w jednym miejscu, nie zapisywać PIN-u na żadnych kartkach, czy telefonie, nie podawać numeru swojej karty podczas rozmów telefonicznych ani na stronach internetowych chyba, że są to wiarygodne i zaufane witryny. Są to tak naprawdę podstawowe formy zabezpieczenia karty. Oprócz tego jednak, są jeszcze inne, które również warto znać. Oto niektóre z nich.

- Nie daj się nabrać na tzw. phishing!

Phishing to forma wyłudzania danych osobistych od osób prywatnych przez oszustów podszywających się pod godne zaufania instytucje, banki, itp. Najwięcej przypadków takiej formy oszustwa można zaobserwować w Internecie. W phishingu ludzie otrzymują maile, telefony, wiadomości tekstowe, w których są proszeni o podanie haseł, PIN-ów, i innych ważnych numerów, związanych zwykle z kartami kredytowymi i kontami bankowymi. Uzyskując takie informacje, złodziej ma dostęp do naszych pieniędzy, a my nie jesteśmy w stanie nic na to poradzić. Należy więc zachować szczególną ostrożność i nie wierzyć każdemu, kto wydaje się godny zaufania. Banki i inne instytucje nigdy nie proszą o podanie tak istotnych dla klienta numerów przez maile lub telefonicznie. Ta informacja powinna dać nam do myślenia i na wypadek podobnej sytuacji, od razu zmusić do anulowania rozmowy z oszustem. Jeśli padniesz ofiarą phishingu nie odpowiadaj. Zgłoś to od razu to rzeczywiście istniejącej instytucji, za jaką podawał się oszust. - Zablokuj komputer!

Czy zdajesz sobie sprawę, że miejsce pracy może stać się miejscem kradzieży danych osobowych? Jeśli Twoja praca związana jest z komputerem, niejednokrotnie może Ci się przydarzyć wprowadzenie tam swoich danych osobowych, np. wykonując przelewy internetowe, robiąc zakupy online, itp. Te dane, nieusunięte mogą zapisać się na komputerze i stać się dostępne dla innych osób, które będą z niego korzystać. Dlatego, przed wyjazdem na urlop lub nawet krótszą przerwą w pracy, koniecznie dodaj na swoim komputerze blokadę, w formie hasła, która uniemożliwi ewentualne uruchomienie go przez niepowołane osoby. Hasło powinno być skomplikowane i ciężkie do rozszyfrowania. Oprócz tego, będąc w biurze zawsze miej przy sobie swoje dokumenty, tak by nikt nie mógł ich w żaden sposób ukraść. Nie noś ze sobą numeru PIN, ani haseł, które umożliwią innym skorzystanie z naszego konta. Tylko dzięki temu, będąc poza pracą można mieć pewność, że nasze dane są bezpieczne.

- Nie wysyłaj pieniędzy!

Pewnie każdy słyszał o tzw. nigeryjskim oszustwie. Jego nazwa pochodzi od kraju pochodzenia mężczyzny, który podając się za politycznego uchodźcę z Nigerii wysyłał do ludzi maile o pomoc, pomoc rzecz jasna finansową. Otóż, osoba, która otrzymała tę wiadomość, miała przelać na konto mężczyzny odpowiednią sumę pieniędzy, po czym za jakiś czas miało to być jej zwrócone ze spadku otrzymanego przez Nigeryjczyka. Od tamtej pory, ta forma oszustwa bardzo się rozpowszechniła i teraz na każdym kroku można się z nią spotkać. W przypadku otrzymania takiej wiadomości, nigdy nie należy wysyłać nikomu żadnych pieniędzy, a już tym bardziej podawać swoich danych czy numerów kont bankowych, bez względu na to, jak uczciwa i wzruszająca jest wiadomość. 

Złodzieje i oszuści danych mogą posunąć się do przeróżnych metod, aby wyciągnąć od ludzi potrzebne informacje. Nigdy nie należy ułatwiać im pracy i wchodzić z nimi w jakąkolwiek współpracę. Bądź rozsądny i naucz się jak zadbać o bezpieczeństwo swoich pieniędzy na karcie kredytowej.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

3 sposoby na zakup samochodu

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Czy ubezpieczenie podróży jest przydatne?

Darmowego ubezpieczenie samochodu

Dlaczego krótkoterminowe pożyczki są korzystne?

Dowiedz się, jak wyjść z zadłużeń na kartach kredytowych

Dwa sposoby, aby zaoszczędzić na kredycie mieszkaniowym

Dziecko a pieniądze

Dziecko w drodze- jak się na to przygotować finansowo?

Gdzie szukać pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej?


Tagi: karta kredytowa bez dochodów, kredyt przez internet, karta kredytowa dla bezrobotnych, symulacja kredytu, kredyt konsolidacyjny, kredyt gotówkowy kalkulator, kredyty gotówkowe kalkulator, kredyty konsolidacyjne, porównanie kredytów gotówkowych, karta kredytowa od ręki


Nawigacja