Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Zakupy przy użyciu karty kredytowejJak wiadomo, robiąc zakupy przy użyciu karty kredytowej, zawsze płaci się za nie trochę więcej. Jest to związane z opłatami, które banki nakładają na korzystających z ich usług klientów prywatnych, ale także sklepy, w których możliwa jest płatność kartą. Te opłaty nazywa się prowizją. Prowizja stanowi dla banku pewien zarobek, dlatego nadal jest pobieraną opłatą przez większość tych placówek. Jest kilka rzeczy związanych z zakupami przy użyciu karty, które jako jej posiadacz, powinieneś wiedzieć. Są to między innymi:

? Wyższe ceny

Prowizje mają jedne z najwyższych kosztów wynagrodzeń w handlu. Dlatego właśnie, sklepy, które umożliwiają swoim klientom płatność kartą, są zmuszeni do podwyższania cen produktów, po to by mieć z czego zwrócić nałożoną prowizję. W takiej sytuacji lepiej robić zakupy w sklepach, gdzie nie akceptuje się płatności kartami kredytowymi.

? Wygoda

Sklepy chcąc pozostać konkurencyjne muszą zaakceptować płatności kartą kredytową. W innym przypadku, pozostaną w niekorzystnej sytuacji w stosunku do innych obiektów handlowych. Dla klientów jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż idąc do sklepu można robić zakupy bez konieczności wypłacania pieniędzy.? Przepisy

Istnieje przepis, który na jakiś czas może podwyższyć stawkę prowizji pobieranej przez bank udzielający sklepom możliwości płacenia kartą. Taka ustawa sprawia, że handlowcy mogą podwyższać ceny produktów, a zwłaszcza podczas zakupów dokonywanych przy użyciu karty kredytowej. Dla klienta jest to niekorzystne rozwiązanie.

Istnieją różne stawki prowizji, w zależności od wydawcy karty i rodzaju kupowanych towarów. Przykładowo, MasterCard, posiada 120 stawek prowizji, dla różnych usług handlowych wykonywanych przy użyciu karty. Najniższe prowizje pobierają supermarkety, najwyższe natomiast zakupy internetowe.

Powyższe informacje powinny pozwolić osobom korzystającym z kart kredytowych na mądre i przemyślane zakupy.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
3/5, ocen: 1

Zakupy przy użyciu karty kredytowej

Ocena: 60 % na 100%
Liczba opinii: 1Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co to jest rachunek maklerski?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Co zrobić, gdy dojdzie do zadłużenia?

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?

Czy dobrym pomysłem jest pożyczanie pieniędzy od rodziny?


Tagi: kredyt samochodowy kalkulator, karta kredytowa bez zaświadczeń o zarobkach, karta kredytowa bez zaświadczenia o zarobkach, pożyczki dla bezrobotnych, kredyt hipoteczny kalkulator, karta kredytowa bez zaświadczenia o dochodach, kredyt na dowód


Nawigacja