Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Karty kredytowe dla przedsiębiorstwObecnie przedsiębiorcy mają dostęp do wielu różnych ofert kart kredytowych dostosowanych specjalnie do ich potrzeb. Mimo to, tylko 40% firm korzysta ze świadczeń za pomocą karty kredytowej. Dzieje się tak głównie ze względu na to, że przedsiębiorstwa mają mnóstwo opłat do pokrycia i boją się, że posiadanie karty znacznie wpłynie na wysokość miesięcznych rachunków. Nie jest to jednak prawdą. Wręcz przeciwnie, karta kredytowa niesie dla firm wiele korzyści. Poniżej opisano kilka z nich.

Karta kredytowa ułatwia przeprowadzanie miesięcznych zestawień wszystkich kosztów związanych z różnymi opłatami i transakcjami. Dzieje się tak ze względu na sprawność wszelkich zakupów wykonywanych przy użyciu karty. Dzięki temu firma będzie miała na bieżąco dostęp do odpowiednich danych bez konieczności gromadzenia zbędnych dokumentów. Ponadto, posiadanie karty kredytowej wpływa na budowanie naszej zdolności kredytowej, co może być przydatne w przyszłości, gdy pojawi się potrzeba wzięcia kredytu na jakiś cel związany z firmą. 

Karta kredytowa umożliwia szybsze i efektywniejsze zakupy, które może wykonywać każda osoba w firmie. Nie trzeba się już martwić o sporządzanie dokładnych raportów z zakupów ani nadmiernej kontroli pracowników. Nie jest także konieczne wyznaczanie jednej osoby do wykonywania wszystkich transakcji, co oczywiście jest wygodniejsze, ale w praktyce jednak nie zawsze się sprawdza. Zatem karta kredytowa zwiększa zaufanie między pracownikami, pozwala oszczędzić dużo czasu, a także stresu i zbędnej ?papierkowej roboty?.Karty kredytowe wydawane dużym przedsiębiorstwom zwykle objęte są różnymi nagrodami oraz premiami, które warto wykorzystać na różne sprawy służbowe, np. szkolenia pracowników, wyjazdy służbowe, materiały biurowe oraz zniżki. 

Wniosek o kartę kredytową warto złożyć osobiście, aby móc poznać dokładnie bank, z którym będziemy współpracować, ale również pokazać się od dobrej strony i zbudować dobry grunt pod interes, co w przyszłości może zaowocować.

Jeśli Twoja firma dopiero ruszyła i nie masz jeszcze w pełni ustabilizowanej sytuacji finansowej, możesz poprosić o tzw. prolongatę płatności. Jest to wydłużenie okresu spłaty karty do 21 dni. Takie rozwiązanie jest oferowane przez większość instytucji wydających karty, zatem nie powinno to stanowić żadnego problemu.

Gdy otrzymasz kartę, pamiętaj, aby spłacać ją regularnie, bez żadnych opóźnień. Ma to bowiem duże znaczenie dla naszej zdolności kredytowej. Dzięki temu, w nagłych przypadkach, każdy bank chętnie wejdzie z nami we współpracę i udzieli nam kredytu w pełni opartego o nasze potrzeby. Oprócz tego, warto rozważyć wykonywanie płatności przez Internet. Ograniczy to wydawanie środków na zbędne opłaty pobierane w bankach, a ponadto pozwoli oszczędzić mnóstwo czasu.

Jeśli przedsiębiorcy w pełni wykorzystają wszystkie korzyści, jakie niosą ze sobą karty kredytowe, bez wątpienia odczują ulgę zarówno finansową, jak i psychiczną. Karty kredytowe umożliwiają wprowadzenie ładu i porządku w sprawach finansowych firmy, co chyba jest najważniejsze, aby mogła ona sprawnie i skutecznie działać.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Karty kredytowe dla przedsiębiorstw

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?


Tagi: najtańszy kredyt gotówkowy, kredyt konsolidacyjny kalkulator, szybka pożyczka przez internet, pożyczka na dowód, pożyczki na dowód


Nawigacja