Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Wybór odpowiedniej karty kredytowejDecydując się na kartę kredytową i wybierając tę dla siebie, większość ludzi zwraca uwagę wyłącznie na wysokość oprocentowania. Mimo, iż ma to duże znaczenie dla osób, które będą za tę kartę płacić, nie jest to jedyna i najważniejsza sprawa dotycząca wyboru odpowiedniej oferty. Jeśli bowiem wybierzemy kartę kredytową wyłącznie w oparciu o stopę procentową z czasem możemy się rozczarować, a nawet popaść w problemy finansowe.

Oprócz stopy procentowej, podczas wyboru karty, należy wziąć pod uwagę okres karencji. Dawniej, wszystkie karty były objęte okresem karencji od 20 do 25 dni. W tym czasie można spłacić całkowicie saldo karty w całości bez obawy przed odsetkami. Obecnie jest różnie. W niektórych bankach okresy karencji kart kredytowych maleją, w innych w ogóle ich nie ma, a odsetki naliczane są od momentu otrzymania karty, pozostałe natomiast, informują klientów o okresie karencji na kilka chwil przed jego zakończeniem, tak, że dokonanie opłaty na czas jest już niemożliwe. Okres karencji jest znaczący głównie dla osób, które chcą dokonać spłaty salda z karty jednorazowo, nie zaś w formie rat. Jeśli natomiast dokonujesz opłat w formie ratalnej, co miesiąc, powinieneś zwrócić uwagę, jakie dodatkowe opłaty musisz przy okazji uregulować. Dowiedz się, jak naliczane są odsetki, jakie są opłaty manipulacyjne za przeprowadzone transakcje, itp. Zapoznaj się dokładnie z polityką banku prowadzącego Twoją kartę. Jeśli coś będzie dla Ciebie niejasne zapytaj o szczegóły, a w momencie, gdy nie będziesz do końca przekonany co do korzystności danej oferty, zrezygnuj z niej.

Pamiętaj, że stałe oprocentowanie jest pewniejsze niż promocyjne. Co z tego, że przez okres sześciu miesięcy oprocentowanie wynosić będzie 0% skoro, przez dalszy okres spłaty może osiągnąć nawet 20%? Wtedy nie zaoszczędzimy, a jedynie sami wpędzimy się w problemy finansowe, z których później może być ciężko wyjść.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Wybór odpowiedniej karty kredytowej

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Co zrobić, gdy dojdzie do zadłużenia?

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?


Tagi: najtańszy kredyt gotówkowy, kredyt konsolidacyjny kalkulator, szybka pożyczka przez internet, pożyczka na dowód, pożyczki na dowód, tani kredyt gotówkowy


Nawigacja