Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowychW wyniku stale postępującego kryzysu gospodarczego, bardzo duży procent społeczeństwa nie ma już dostępu do tradycyjnych kart kredytowych. Co więcej, nawet osoby, które bez problemu mogłyby taką kartę otrzymać, raczej niechętnie podejmują to ryzyko z obawy przez wysokimi opłatami i wzrostem długu. Można więc stwierdzić, że tradycyjne karty kredytowe nie cieszą się już popularnością. Takim reakcjom wychodzą naprzeciw nowe oferty kart kredytowych, które są alternatywą dla tradycyjnych i mogą pomóc w rozwiązaniu problemów finansowych.

? Karty kredytowe od unii kredytowych

Badania wykazały, że karty kredytowe otrzymywane od unii kredytowych są znacznie mniej narażone na wysokie opłaty i kary często nakładane przez normalne banki. Mają o wiele niższe opłaty roczne i dłuższe okresy karencji. 

Nie każdy kwalifikuje się do otrzymania karty kredytowej od unii kredytowej, ale zawsze można próbować negocjować. Jeśli się nie uda, z pewnością nie należy odchodzić do tradycyjnych kart kredytowych, gdyż jak widać nie są one tak korzystne, a jedynie mogą przynieść więcej kłopotów. Warto wtedy poszukać innych, zachęcających ofert, których na rynku nie brakuje.

? Przedpłacone karty kredytoweW tym przypadku przekazuje się odpowiednią kwotę pieniędzy na kartę, której można używać dopóki nie wyczerpie się z niej całych środków. Taka karta działa na podobnych zasadach co karta debetowa. Nie pobierane są żadne opłaty i odsetki za wykonywane zakupy, a oprócz tego, klient nie jest również co miesiąc nękany rachunkami.

Niestety, trzeba zaznaczyć, że przedpłacane karty kredytowe nie są całkowicie pozbawione opłat. Otóż podczas pierwszego użycia karty, zwykle pobierana jest wysoka kwota pieniędzy, która jest przeznaczona na otwarcie konta. Oprócz tego, niektóre karty co miesiąc pobierają opłaty eksploatacyjne i za przeprowadzone transakcje. Aby uniknąć ciągłego ubywania pieniędzy z karty, można więc umieścić na niej więcej pieniędzy, które będą szły jedynie na tego typu opłaty. 

Przedpłacane karty są dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują jej wyłącznie do jednorazowego ewentualnie kilkakrotnego wykonywania transakcji internetowych, czy telefonicznych. Z pewnością nie są najlepsze dla tych, którzy chcą ją wykorzystać do przechowywania pieniędzy.

? Zabezpieczone karty kredytowe

Aby otrzymać zabezpieczoną kartę kredytową należy wpłacić do placówki wydającej kartę od 500 do 5.000 złotych. Takie karty, mają ograniczoną linię kredytową, ale, co ważne, nie przeprowadzają raportów płatności co nie wpływa w żaden sposób na zdolność kredytową klienta.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
5/5, ocen: 1

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Ocena: 100 % na 100%
Liczba opinii: 1Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Co to jest kredyt hipoteczny?


Tagi: kredyt hipoteczny kalkulator, karta kredytowa bez zaświadczenia o dochodach, kredyt na dowód, szybki kredyt gotówkowy, dobry kredyt, pożyczka dla bezrobotnych, kredyty na dowód, szybka pożyczka


Nawigacja