Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Rodzaje rozliczeń z tytułu zadłużeń kredytowychBankructwo i układ z bankiem to dwa sposoby na pozbycie się zadłużenia kredytowego. Oba z nich powstały dla kredytobiorców, którzy mają problemy ze spłaceniem zadłużenia. W porównaniu z pozostałymi jednak, są to metody ostateczne i wykorzystywane w momencie, gdy inne opcje nie są w stanie nam pomóc. Dlatego właśnie, przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu należy pamiętać o konsekwencjach jakie ze sobą niosą i o naszych możliwościach finansowych. Jeżeli dojdzie do poważnego zadłużenia, trzeba robić wszystko, aby wyjść z niego bez zaciągania kolejnych długów.

Zarówno bankructwo, jak i układ z bankiem mają swoje korzystne i niekorzystne strony, dlatego zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnej metody, powinniśmy dokładnie zapoznać się z wszelkimi szczegółowymi informacjami na ten temat. 

Główną różnicą między bankructwem a układem z bankiem jest to między jakimi stronami dokonuje się rozliczenie zadłużenia. W przypadku układu z bankiem do rozliczenia dochodzi między kredytobiorcą a bankiem, natomiast jeśli chodzi o bankructwo, które jest procedurą prawną, wszystkie sprawy załatwiane są między kredytobiorcą a sądem i prawnikami. Sąd po przeprowadzeniu odpowiednich badań i ogłoszeniu bankructwa, może wydać rozporządzenie o umorzeniu spłaty kredytu, jeśli natomiast wniosek nie zostanie przyjęty, dług musi być spłacony przez kredytobiorcę.Pełne bankructwo, zgodnie z prawem, nie dotyczy wszystkich typów kredytów. Przykładowo, nie otrzyma pełnego bankructwa osoba, która ma zaciągnięty kredyt studencki. Oprócz tego bankruci na okres 10 lat są wpisywani do specjalnego rejestru dłużników, co ma negatywny wpływ na zdolność kredytową. Z pewnością postępowanie prowadzące do bankructwa sprawi, że będziemy dla banków mało wiarygodni.

W przypadku zadłużenia rozliczanego poprzez układ z bankiem, umowa rozliczeniowa jest równie korzystna zarówno dla dłużnika, jak i dla instytucji kredytowej. Zwykle takie porozumienie obejmuje konkretny plan spłaty kredytu dostosowany do możliwości kredytobiorcy. Takie rozwiązanie jest zwykle lepsze niż bankructwo. Niestety, dane dłużnika również kierowane są do rejestru jednak na okres 7 lat, jednak ogólna ocena takiej osoby nie jest tak negatywna jak w przypadku bankruta. 

Wybór opcji rozliczenia zadłużenia należy wyłącznie do kredytobiorcy. Warto przed podjęciem decyzji dokładnie przeanalizować swoje możliwości i na tej podstawie dokonać wyboru. Bez wątpienia lepszym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji współpraca z bankiem, jednak jeśli wszystko wskazuje na to, że nie będziemy w stanie spłacać nawet bardzo małych rat i mamy na to dowody, trzeba jak najszybciej złożyć wniosek o otrzymanie statusu bankruta.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Rodzaje rozliczeń z tytułu zadłużeń kredytowych

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cenne wskazówki odnośnie porównywania ofert ubezpieczeń zdrowotnych.

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co warto rozważyć przed zakupem długoterminowej polisy zdrowotnej?

Co wpływa na naszą zdolność kredytową?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Czy warto ubezpieczyć kredyt mieszkaniowy?

Dowiedz się, jak wyjść z zadłużeń na kartach kredytowych

Drugi kredyt hipoteczny


Tagi: kredyt, hipoteczny kredyt, kredyt hipoteczny, banki kredyt, bank kredyt


Nawigacja