Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Dlaczego lepiej płacić gotówką?W dzisiejszych czasach, na każdym kroku proponują nam karty kredytowe lub pożyczki na korzystnych warunkach. Osoby, które mogą sobie na to pozwolić i mają pewną sytuację finansową, bardzo często korzystają z takich ofert. Mimo wszystko jednak, warto się nad tym bardziej zastanowić. Otóż, skoro stać nas na spłacanie kredytu, stać nas również na zakupy za gotówkę. Takie rozwiązanie jest znacznie korzystniejsze i trzeba je rozważyć nim podejmie się decyzję o pożyczce.

Oto kilka powodów, dla których warto płacić gotówką:

- Wykonywanie zakupów przy użyciu gotówki nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami (prowizja, odsetki, itp.). Jest to podstawowa zaleta płatności gotówką, jednak mimo to większość ludzi wybiera pożyczkę z myślą, że jej spłacanie nie będzie trudne. Niestety, zwykle dzieje się inaczej i do rat doliczane są wysokie karne odsetki. 
- Płatność gotówką może nauczyć cierpliwości. Załóżmy przykładowo, że chcesz kupić dużą łódź. Jest sezon letni, zatem szczyt wakacji i szaleństw wodnych. Ceny asortymentu żeglarskiego i wodnego znacznie poszły w górę, a co za tym idzie, Twój zakup również nie będzie należał do najtańszych. Planując taką transakcję kilka miesięcy wcześniej, zamiast brać kredyt, lepiej zaoszczędzić każdego miesiąca i uzbierać potrzebną sumę. Pożyczka na taki cel bowiem, mogłaby bardzo niekorzystnie wpłynąć na naszą sytuację finansową.- Nawet jeśli kupno łodzi okaże się nagłą i spontaniczną zachcianką również zachowaj spokój i cierpliwie odkładaj pieniądze, aż uzbierasz odpowiednią kwotę. Nie przejmuj się, że będzie po sezonie, dzięki temu prawdopodobnie zapłacisz mniej. 
- Kredyty przeznaczone są na zakup rzeczy, za które nie możemy sami zapłacić. Jest to ważny argument. Z pewnością, większość normalnie zarabiających ludzi, mimo wielu starań, nie mogłaby sobie pozwolić na zakup domu za gotówkę. I właśnie to jest istotne, że pożyczka stanowi pewną pomoc, ale tylko na zakupy konieczne i bardzo drogie. 

Jeśli jest taka możliwość, należy wszystkie transakcje realizować przy użyciu gotówki. Oczywiście są sprawy pilne, niecierpiące zwłoki, np. zakup samochodu, które wręcz wymagają od nas wzięcia pożyczki. Mimo wszystko jednak, trzeba pamiętać o korzyściach i wadach każdego z tych rozwiązań.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Dlaczego lepiej płacić gotówką?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

?Pożyczki przyjacielskie?

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co wpływa na naszą zdolność kredytową?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze?

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Czego szukać podczas wyboru pożyczki

Czy jest mi potrzebne ubezpieczenie podróży?

Czy złe raporty kredytowe obniżają szansę zatrudnienia?


Tagi: złota gotówka, gotówka za złoto, szybka gotówka, gotówka bez bik, gotówka od ręki, monopoly szalona gotówka, sms gotówka, gotówka sms, gotówka na dowód


Nawigacja