Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowejW dzisiejszych czasach wszystko można załatwić przez Internet. Podobnie jest z korzystaniem z usług kart kredytowych. Można z niej korzystać, aby robić zakupy lub płacić rachunki przez Internet. Wszystko to sprawia, że karty są bardzo wygodne i chętnie wykorzystywane przez ludzi. Niektórzy twierdzą jednak, że takie internetowe transakcje przy użyciu kart nie są do końca bezpieczne. Inni jeszcze uważają, że wręcz przeciwnie, jest to bardziej pewne niż przekazywanie swojej karty sprzedawcy w sklepie. Należy tutaj powiedzieć, że mimo wszystko, transakcje internetowe są nieco bardziej ryzykowne, jednak znając odpowiednie zasady, można sprawić, że będzie ono mniejsze. Oto kilka porad dotyczących bezpieczeństwa podczas korzystania z kart kredytowych przez Internet.

Przede wszystkim, podczas transakcji internetowych przy użyciu karty kredytowej, od klienta wymaga się podania pewnych ważnych dla odbiorcy informacji, pozwalających określić jej wiarygodność. Klient musi więc przekazać numer karty kredytowej. Odbywa się to na specjalnej stronie, po czym wysyłane jest za pomocą bezpiecznego serwera. Aby upewnić się, że bezpieczeństwo zostało zachowane, należy sprawdzić adres URL. W tym przypadku nie powinien się zaczynać tak jak zawsze od: ?http?, a od: ?https?. Świadczy to o użyciu bezpiecznego serwera, który odpowiednio szyfruje przekazywane dane.

Korzystanie z karty w ten sposób jest bezpieczniejsze niż gdybyśmy te same informacje przesyłali przykładowo pocztą. Listy na poczcie są bowiem narażone na ciągły kontakt z osobami trzecimi, które nie są do końca godne zaufania. Jeśli takie dane trafiłyby w niepowołane ręce, mogłoby dojść do kradzieży tożsamości, co jest bardzo poważnym wykroczeniem.Większość firm wydających karty kredytowe oferuje dostęp do kont internetowych, gdzie można przeprowadzać różne transakcje bez konieczności wychodzenia z domu. Na tych stronach podane są również nasze dane i cała historia płatności. To umożliwia kontrolę naszych środków oraz przeprowadzanych transakcji. Dzięki temu, na wypadek transakcji nieautoryzowanych możemy szybko zareagować. Niektóre firmy dla zwiększenia bezpieczeństwa swoich klientów po dokonaniu każdej transakcji wysyłają SMS lub mail z potwierdzeniem. 

Gdy robisz zakupy internetowe przy użyciu karty kredytowej, upewnij się, że korzystasz z renomowanej strony. Należy sprawdzić adres URL (powinien zaczynać się od ?https?), który świadczy o bezpieczeństwie strony. Ponadto warto zapoznać się z opiniami innych ludzi na forach internetowych, którzy korzystali z usług tej strony.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twojej karty kredytowej, ważnym pojęciem jest tzw. phising. Phishing to termin, którym określa się dość powszechny problem, w którym konsumenci stają się ofiarami kradzieży tożsamości z kart kredytowych. Ofiary phishingu otrzymują maile lub telefony od oszustów podających się za rzeczywiście istniejące firmy prosząc o przekazanie informacje dotyczących kart kredytowych, np. twierdząc, że w wyniku zmian w systemie, muszą potwierdzić dane klientów. Najgorsze jest to, że klienci zwykle nieświadomi, sami pozwalają na kradzież swoich danych. Dlatego właśnie należy zachować ostrożność i pamiętać, że legalne firmy nigdy nie proszą o podawanie takich informacji podczas rozmowy telefonicznej czy przez maila. Jeśli kiedykolwiek otrzymasz taką wiadomość, od razu przekaż ją swojemu bankowi. Dzięki temu, może uda się złapać oszustów i zapobiec dalszym kradzieżom.

Korzystanie z karty kredytowej online jest bezpieczne dopóki zachowane są odpowiednie środki ostrożności podczas przeprowadzania wszelkich transakcji. Oczywiście zachowanie ostrożności dotyczy również zakupów dokonywanych bezpośrednio w sklepie.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
5/5, ocen: 1

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Ocena: 100 % na 100%
Liczba opinii: 1Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co to jest rachunek maklerski?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Co zrobić, gdy dojdzie do zadłużenia?


Tagi: karta kredytowa od ręki, karty kredytowe od ręki, szybki kredyt, pożyczka od ręki, karty kredytowe bez bik, karta kredytowa bez bik, konsolidacja kredytów, pożyczka gotówkowa bez bik


Nawigacja