Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowejDla wielu ludzi używanie karty kredytowej jest pewnego rodzaju sposobem na życie. Dzieje się tak głównie dlatego, że o wiele łatwiej i bezpieczniej korzystać z jednej karty, niż nosić przy sobie gotówkę. Używanie karty kredytowej nie jest jednak dla każdego. Osoby nieostrożne i nierozważne zwłaszcza pod względem finansów, raczej nie powinny mieć karty, gdyż przez nieuwagę bardzo łatwo mogą doprowadzić do zadłużeń i wiążących się z tym opłat karnych. To w następstwie prowadzi do licznych problemów, stresu i ciągłego niepokoju o swoją przyszłość. Poniżej znajdziesz kilka porad, dzięki którym unikniesz takich błędów.

Po pierwsze, zapamiętaj swój indywidualny termin spłaty miesięcznej raty. Obecnie jest to bardzo ułatwione, gdyż banki wymagają opłat tego samego dnia każdego miesiąca. Ponadto, wiele firm przed terminem płatności przesyła wiadomości e-mail z przypomnieniem o dokonaniu wpłaty. Jeśli mimo to boisz się, że zapomnisz, najlepiej zapisz sobie tę informację w kalendarzu lub w telefonie. Jest to ważne, ponieważ przekroczenie terminu powoduje naliczanie karnych odsetek, które są zwykle bardzo wysokie.

Innym rozwiązaniem, dzięki któremu spłata karty będzie dokonywana na czas, jest zgłoszenie w banku wniosku o automatyczne pobieranie odpowiednich kwot z naszego konta bankowego. W tym przypadku, ważne jest tylko, aby zawsze upewniać się czy odpowiednie środki pieniężne znajdują się na naszym koncie. Jeśli bowiem bank nie będzie mógł pobrać pieniędzy, zostaną naliczone wysokie odsetki, co w konsekwencji niekorzystnie wpłynie na naszą historię i zdolność kredytową. Jeżeli zawsze spłacałeś rachunki na czas, ale ten jedyny raz Ci się nie udało, skontaktuj się od razu z firmą wydającą kartę. Często ze względu na naszą systematyczność z przeszłości, banki zgadzają się na odwołanie odsetek, jednak nie można tego nadmiernie wykorzystywać.Kolejny błąd, jaki często powtarza się wśród posiadaczy kart kredytowych, to niespłacanie miesięcznego salda karty w pełni. Jest to bardzo poważna pomyłka, za którą niestety, klient będzie musiał słono zapłacić. Jeśli bowiem, opłata nie zostanie uiszczona w pełni, zostaną do niej doliczone odsetki wysokie odsetki. Zwykle są one tak wysokie, że niemożliwa staję się ich spłata i na karcie dochodzi do zadłużenia.

Zdrowy rozsądek przy korzystaniu z karty kredytowej bez wątpienia pomaga uniknąć kosztownych błędów. Prócz tych wymienionych powyżej, należy również pamiętać, aby nie pobierać z karty więcej, niż jest to możliwe do spłaty. Wszystkim bowiem się wydaje, że spłata nie będzie stanowiła żadnego problemu, niestety jednak, nie wolno tak myśleć, gdyż w ostateczności, po jakimś czasie te trudności się pojawią. Kupuj tylko to czego najbardziej potrzebujesz i na co Cię stać. Aby dokładnie to wybadać, warto dokonać prostej analizy naszego miesięcznego budżetu. 

Trzecim najczęściej popełnianym błędem jest ignorowanie zadłużenia na karcie. Wiele ludzi, zamiast robić wszystko, aby spłacić swoje zadłużenie, działa całkiem odwrotnie. Mianowicie wydaje pieniądze, często bardzo duże sumy, na przeróżne zachcianki, przez co zadłużenie staje się jeszcze poważniejsze. Należy zdać sobie sprawę, że takie postępowanie nie jest słuszne i odpowiedzialne. W takiej sytuacji, najważniejsze powinno być dla nas spłacenie długu i wyjście na prostą.

Jeśli popełniłeś któryś z wyżej wymienionych błędów jak najszybciej przejmij kontrolę nad swoimi finansami. Zrezygnuj na jakiś czas z luksusów, opracuj swój miesięczny budżet i przemyśl, jak w obecnej sytuacji możesz pozbyć się problemu. Pamiętaj- im wcześniej podejmiesz takie kroki, tym mniej pieniędzy wydasz. Jeżeli jeszcze nie masz takich problemów, zważ na opisane pomyłki i postaraj się ich nie popełnić, gdyż jak widać nie prowadzą one do niczego dobrego. 

Do momentu spłaty zadłużenia będziesz musiał zrezygnować z używania karty. Jeżeli nie potrafisz sobie sam pomóc, zwróć się do profesjonalistów, którzy z pewnością poradzą, co powinieneś zrobić w takiej sytuacji. Nieważne jakie podejmiesz metody, ważne, abyś robił wszystko by wyjść z zadłużenia.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

Karta kredytowa dla osób ze złą historią kredytową

Kilka sposobów na to, jak obniżyć koszty ubezpieczenia zdrowotnego.

Pomoc finansowa w 15 minut

Problem nieuzasadnionych roszczeń w ubezpieczeniach zdrowotnych.

Usprawnienie sprzedaży internetowej


Tagi: karty kredytowe dla bezrobotnych, optima pożyczki, kredyt konsolidacyjny, kredyt gotówkowy kalkulator, kredyty gotówkowe kalkulator, kredyty konsolidacyjne, porównanie kredytów gotówkowych


Nawigacja